zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

HK ČR prosazuje strop poplatků na OZE z roku 2012

25.07.2013
Energie
HK ČR prosazuje strop poplatků na OZE z roku 2012

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) oceňuje zpracování novely zákona o podporovaných zdrojích energie, která se alespoň částečně snaží eliminovat dopad dřívějšího neuváženého politického a částečně i úřednického rozhodnutí.

"Celkovou situaci kolem obnovitelných zdrojů energie vnímáme jako jednu z hlavních brzd hospodářství státu, konkurenceschopnosti našeho podnikatelského sektoru a také koupěschopnosti spotřebitelského sektoru," říká viceprezident HK ČR Pavel Bartoš, který se účastnil jednání se zástupci předkladatele dané novely. Právě z výše uvedených důvodů uplatnila HK ČR k novele zákona o podporovaných zdrojích energie celou řadu zásadních připomínek.

HK ČR oceňuje snahu a shodu zúčastněných stran na nalezení urychleného řešení. Plně podporujeme nutnost zastropování výše příspěvku na OZE a také omezení instalace nových zdrojů.

"Podařilo se nám s ministerstvem nalézt kompromis u většiny předložených připomínek. Jediný rozpor zůstává u snížení finanční částky, která je vynakládaná na OZE, na úroveň 419,- Kč/MWh + DPH. Zde jsme nuceni trvat na našem stanovisku, že nemůžeme akceptovat výši příspěvku vyšší, než byla v roce 2012," uzavírá viceprezident Bartoš.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí