zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

LETNÍ ZAHRADNICKÁ FLORA OLOMOUC 2013

03.08.2013
Zemědělství
LETNÍ ZAHRADNICKÁ FLORA OLOMOUC 2013

Květinový a bylinkový ráj v "Babiččině zahradě"

Ve dnech 15. - 18. srpna se brány Výstaviště Flora Olomouc opět otevřou zahradnické akci s nejdelší tradicí v ČR, tentokrát letní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC.

Hlavní květinová expozice ponese název "BABIČČINA ZAHRADA". Návštěvníky potěší přehlídky květin vrcholícího léta, popínavých letniček, muškátů, gladiol, růží, jiřin, lilií, či balkonovek. Vlastní expozicí letních výpěstků se pochlubí členové Českého zahrádkářského svazu. Pestrou letní paletu doplní tradiční přehlídkou letního ovoce a zeleniny - a oblíbenou zahrádkářskou poradnou.

"Babičkovského" tématu se přidrží i Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin Pelero CZ,které se představí vlastní "Venkovskou bylinkovou zahradou" zaplněnou voňavými známými i méně pěstovanými bylinami.
Pestrou krásu letních květů orámuje zelená expozice okrasných dřevin Svazu školkařů ČR

S velmi neobvyklým soutěžním tématem přijdou letos floristé: letní soutěž členů Svažu květinářů a floristů se totiž inspirovala stým výročím narození českého vynálezce, otce kontaktní čočky, profesora Otty Wichterleho. Nejlepší domácí seniorští a juniorští floristé budou soutěžit o nezajímavější "Kytici pro nevidomou osobu".


Na své si na letní Floře přijdou i návštěvníci, kteří se do Olomouce vyberou za nákupy -zahrádkáři, chalupáři a kutilové, na něž čeká bohatá nabídka Letních zahradnických trhů s prodejem květin, rostlinného materiálu, zahradnickými pomůckami a hobby potřebami.
Pro zájemce budou otevřeny sbírkové skleníky výstaviště s exotickými zelenými zajímavostmi z celého světa, botanická zahrada a rozárium v Bezručových sadech s více než 500 druhy a odrůdami růží a také botanická zahrada olomoucké Univerzity Palackého. Doprovodný program přinese zábavu a hezké hudební zážitky dětem i dospělým.

Lákavá je i nabídka Českých drah, které pro návštěvníky letní Flory opět připravují akci Vlak Plus - padesátiprocentní slevu na zpátečním jízdném z kteréhokoliv místa v ČR.

Brány letní Flory Olomouc budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Plné vstupné je 100 Kč, zlevněné (pro důchodce a studenty) - 80 Kč, děti od 6 do 15 let - 30 Kč, rodinné vstupné (dva dospělí + 1 až 4 děti) - 210 Kč. Zdarma je vstup na výstavu pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP - P.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí