zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Elektrické rozvodny pro fotovoltaické elektrárny

17.08.2013
Doprava
Solární energie
Elektrické rozvodny pro fotovoltaické elektrárny

DHL Freight zajišťuje od letošního července přepravu elektrických rozvoden pro odběratele v jižním Rumunsku. Jedná se celkem o dvacet kusů rozvoden přepravovaných v režimu nadměrné přepravy, které budou použity na stavby fotovoltaických elektráren.

Divize Specialit DHL Freight, jednoho z předních poskytovatelů služeb silniční nákladní přepravy v Evropě, běžně zajišťuje přepravu nebezpečných nebo nadrozměrných předmětů. Tentokrát si poradila s velkými elektrickými rozvodnami, které jsou nyní v první etapě (od července do října 2013) expedovány z výrobního závodu v České republice do rumunských energetických závodů v Chiriacu-Giurgiu. Jedná se o celkový objem dvaceti kusů rozvoden, které budou v Rumunsku použity na stavby fotovoltaických elektráren.

Rozvodny jsou převáženy v režimu nadměrné přepravy, protože výška zařízení včetně "sluneční clony" přesahuje 3,37 metru. Rozměry rozvodny jsou devět metrů na délku a tři metry na šířku, celková váha rozvodny je 31 tun. Kromě samotné rozvodny jsou na vozidlo ještě doloženy kotvící prvky a manipulační schodiště k obsluze slunečních clon. "Kvůli celkovým rozměrům přepravovaného zboží musí manipulaci nakládky i vykládky zajišťovat jeřábová technika s parametry nosnosti minimálně 80 tun," říká k přepravě Jaroslav Minařík, Vedoucí týmu speciálních přeprav DHL Freight a dodává: "Vozidla s rozvodnami jedou v koloně po dvou a přepravní vzdálenost z České republiky do Rumunska, která má délku více než 1 600 km, urazí za 3 dny."

Rozvodny se rozváží přímo na staveniště fotovoltaických polí. Vzhledem k výšce zařízení musí vozidla zejména na území Rumunska používat četné objízdné trasy.

Zdroj: www.eulog.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí