zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kdo uloví ČEZ, stane se recyklačním králem

30.08.2013
Recyklace
Zpětný odběr
Kdo uloví ČEZ, stane se recyklačním králem

Málokterý kauza letos přinesla tolik vzruchu ve fotovoltaické branži v České republice, jako likvidace solárních panelů, v níž se výhledově protočí až 2 miliardy korun.

Souboj o "recyklačního krále" má zatím dva vítěze. Největší instalovaný výkon, a tedy i největší část z recyklačního byznysu, mají nyní pod kontrolou kolektivní systémy Asekol Solar a REsolar.
Největšího solárního barona se zatím nepovedlo ulovit nikomu.

Společnost ČEZ, která provozuje 125 megawattů výkonu solárních elektráren a na recyklaci bude muset vynaložit 117 milionů korun, se zatím stále nerozhodla ve věci recyklace solárních panelů.

Podle sdělení portálu E15.cz ČEZ však prozatím kličkuje mezi REsolarem a Asekol solarem. Ve hře byla i možnost, že by si ČEZ založil vlastní kolektivní systém, ale kvůli administrativní náročnosti padlo rozhodnutí, že se alespoň dočasně registruje u některého z existujících.

Jedno je však jisté- komu se podaří přivést společnost ČEZ, ten se pak stane absolutním leadrem v recyklaci. ČEZ je prostě terno. S jedním subjektem je méně práce, a přitom jde na poplatcích o sumu peněz, která celkem přesahuje sto milionů korun.

Zdroj: www.solarninovinky.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí