zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČOV Pasohlávky - první aplikace SFT FILTRu v ČR

16.09.2013
Čištění odpadních vod
ČOV Pasohlávky - první aplikace SFT FILTRu v ČR

Zařízení pracující na principu nekonečného filtračního pásu s volitelnou velikostí oka, který je čištěn tlakovým vzduchem a horkou vodou..

ČOV Pasohlávky prošla v letních měsících intenzifikací, která bezprostředně souvisí s výstavbou v rekreační oblasti horní nádrže Nové Mlýny, zejména s nově vybudovaným akvaparkem. V rámci intenzifikace byl stupeň mechanického předčištění doplněn o vysoce výkonné zařízení - SFT FILTR. Jedná se o první provozní aplikaci tohoto zařízení v ČR!

sft

Obr. Komplet filtru SF-2000 včetně rozvaděče s ovládáním

Zařízení pracující na principu nekonečného filtračního pásu s volitelnou velikostí oka, který je čištěn tlakovým vzduchem a horkou vodou, má pro ČOV s vysoce proměnlivým nátokem znečištění několik zásadních přínosů:

- vysoká účinnost: odstraňuje až 60% NL a 20% CHSK,

- kapacita zařízení až 144 m3/hod. (záleží na velikosti ok síta),

- nízké nároky na prostor: půdorys 2,1 x 1,6 m.

Firma ASIO, spol. s r.o. dodala jednotku SFT-2000 včetně řídící automatiky, která umožňuje uživatelsky velice přátelské ovládání jednotky pomocí dotykového displeje. Lze doufat, že v provozu na ČOV Pasohlávky osvědčí zařízení své vysoké kvality a začne nacházet uplatnění i v dalších provozech. V případě zájmu o podrobnější informace nebo prohlídku zařízení kontaktujte firmu ASIO, spol. s r.o.

Ing. Ondřej Unčovský
ASIO, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno

uncovsky@asio.cz
www.asio.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí