zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letos Vás naučíme jak drátkovat a recyklovat

02.09.2013
Ekologické vzdělání a výchova
Recyklace
Letos Vás naučíme jak drátkovat a recyklovat

Od září se mohou mateřské, základní a střední školy v Pardubickém kraji opět přihlašovat do environmentálních vzdělávacích programů na školní rok 2013/2014, které pro ně připravilo Ekocentrum PALETA. Díky projektu Environmentální vzdělávání a výchova v Pardubickém kraji spolufinancovaném Evropským sociálním fondem vzniklo i několik zcela nových programů pro ZŠ, SŠ a víceletá gymnázia v kraji.

"Již tradičně rozesíláme i letos na přelomu srpna a září školám v Pardubickém kraji nabídky s ekovýchovnými programy. V letošní nabídce máme i několik zcela nových programů. Například téma životní prostředí jsme rozšířili o program Třídění odpadů, v rámci kterého se žáci interaktivní zábavnou formou dozví, jak správně nakládat s odpady a jaké jsou třeba nejčastější chyby při třídění. Nově jsme zařadili třeba i program Drátkování, kde si žáci osvojí starou rukodělnou technologii zdobení a zpevňování předmětů drátkem," představuje nové programy Ing. Jiří Bureš, ředitel Ekocentra PALETA.

"I my jsme se v letošním roce v důsledku krize a inflace nevyhnuli mírnému zdražení naší nabídky oproti loňskému roku, ale u více jak dvou třetin programů mohou školy uplatnit slevu, pokud dodrží uvedené podmínky v rámci projektu Environmentální vzdělávání a výchova v Pardubickém kraji," dodává k financování programů Bureš.

Bližší popis programů, jejich obsah, vzdělávací cíle, činnosti, metody a kompetence najdou pedagogové na www.paleta.cz v sekci Programy a na www.paleta.cz/oucmanice v rubrice Volné termíny. Na vybrané programy se školy mohou přihlašovat elektronicky prostřednictvím emailu, ale i na uvedených kontaktech jednotlivých poboček na webových stránkách ekocentra.

Kontakt: ekocentrum@paleta.cz

www.paleta.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí