zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V bývalém továrním areálu v Lovosicích je zřejmě nebezpečný odpad

04.09.2013
Odpady
Sanace, staré zátěže
V bývalém továrním areálu v Lovosicích je zřejmě nebezpečný odpad

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) prošetřuje prostory bývalého továrního areálu v Lovosicích, podle předběžného zjištění je tu uloženo mnoho nebezpečného odpadu. ČTK to dnes řekla mluvčí ČIŽP Simona Cigánková. Konkrétní výsledky laboratorních rozborů budou známé příští týden.

"Pokud by se potom potvrdilo podezření na kontaminaci půdy nebo podzemních vod nebezpečných odpadem, uložíme sankce dle zákona a nařídíme opatření k nápravě, což znamená areál v co nejkratší době vyklidit a sanovat vše v souladu se zákonem," uvedla. Podle ní jde o bývalý areál společnosti Setuza, který se nachází v blízkosti centra města.

Podle předběžných informací se v areálu nacházejí toxické látky, údajně i radioaktivní. "Zatím to nedokážu potvrdit, záleží až na výsledcích rozboru," dodala Cigánková.

Podnět k šetření v daných prostorách dala lovosická radnice. "Je to bývalá továrna, která je více méně v centru města. Jelikož má nového majitele, který tam začal dělat demoliční práce, vyzvali jsme inspekci životního prostředí, aby přijela a zkontrolovala, zda je tam vše v pořádku. Nyní čekáme na výstupy inspekce," řekla ČTK starostka Lovosic Lenka Lízlová.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí