zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Volební program TOP 09: ochrana lidí před uhlobarony, další opatření však chybí

14.09.2013
Politika
Volební program TOP 09: ochrana lidí před uhlobarony, další opatření však chybí

Hnutí DUHA vítá, že TOP 09 ve svém právě zveřejněném volebním programu [1] respektuje územní limity těžby uhlí. Těžbu za limity připouští jen v krizovém případě a na základě souhlasů obcí i jednotlivých vlastníků domů. Uhlobaroni by tak nemohli kvůli svým ziskům vyvlastňovat a bourat domy a měnit města a obce v měsíční krajinu.

Strana jde v ekologické části svého programu dobrým směrem, ale citelně chybí návrhy konkrétních opatření pro snižování enormního plýtvání energií v domech i průmyslu, podporu výroby domácí čisté energie, vyčistění vzduchu od smogu, zvýšení recyklace odpadů nebo kultivaci české krajiny či ozdravení lesů.


Martin Mikeska z Hnutí DUHA, řekl:

"TOP 09 navrhuje zachovat limity těžby uhlí a nedovolit návrat totalitních vyvlastňovacích paragrafů do horního zákona. To je dobrá zpráva pro rodiny i obce v Ústeckém kraji, na něž si uhlobaroni brousí zuby s vidinou dalších zisků."

"Volební program TOP 09 jde v ekologické oblasti v zásadě správným směrem. Postrádá ovšem konkrétní opatření pro snížení enormního plýtvání energií, vyčištění vzduchu od smogu či zvýšení recyklace odpadů. Nenajdeme v něm ani jak prakticky pomůže ozdravit české lesy a zatraktivní tak českou přírodu pro milióny turistů, které do ní ročně proudí."

Kontakty:

Martin Mikeska, program Energie, telefon 603 780 670 martin.mikeska@hnutiduha.cz
Vojtěch Kotecký, programový ředitel, telefon 604 202 470, email vojtech.kotecky@hnutiduha.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí