zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky 7.G: Umění vybírat a předvídat

05.10.2013
Obecné
Novinky 7.G: Umění vybírat a předvídat

V hlavním tématu chystaného čísla přiblížíme, jak se ne/změnila kvalita zdejšího hromadného stravování...

  1. PŘIPRAVOVANÉ ČÍSLO: Na co se můžete těšit?
  2. WEB 7.G: Tenkrát před 20 lety
  3. NOVÝ DÁREK K PŘEDPLATNÉMU: Umění vybírat
  4. VÝZVA ČTENÁŘŮM: Jakou chcete mít Sedmou generaci vy?

PŘIPRAVOVANÉ ČÍSLO
Na co se můžete těšit?

V hlavním tématu chystaného čísla přiblížíme, jak se ne/změnila kvalita zdejšího hromadného stravování. Dále nabídneme reportáž z jesenických lesů, zelenou předvolební kuchařku, enviro-souvislosti války v Sýrii, online šmírování, ekologickou náročnost domácích mazlíčků nebo osud přírodovědce Vladimíra Úlehly. Ve třech rozhovorech se o názory podělí obyčejný ochranář Mikuláš Huba, aktivista Sea Shepherd Sid Thomas a ředitel Etické banky Ugo Biggeri. Kromě pravidelných sloupků doplní mozaiku čísla recenze filmů Do the Math a The East, respektive knih Tekutá láska a Paradox úroku. Krátit čas si mezitím můžete dočítáním minulého čísla.

WEB 7.G
Tenkrát před 20 lety

"Rypadlo se zakusuje asi dva metry před vámi. Náhle jste v přízemí, dopadá na vás suť, občas cihla. Uvědomujete si, že pan rypadelník utrhl strop i s vámi. Jste překvapeni, že žijete," reportoval před 20 lety Petr Vozák marný odpor proti bourání Libkovic, pod nimiž se uhlí dosud netěží. V článku Globální oteplování pak Jan Beránek už tehdy shrnul známé vědecké poznatky do předpovědi: "v příštích desetiletích lze rozhodně čekat dramatické změny klimatu v důsledku rozvoje průmyslové civilizace". Někdy zkrátka vidíme za roh dějin...

NOVÝ DÁREK K PŘEDPLATNÉMU
Umění vybírat

Jak se ekologicky příznivě rozhodovat při nákupu potravin, oblečení, květin, hraček, telefonu či kosmetiky? Odpovědi přináší nová publikace Ekologického institutu Veronica Umění vybírat. Tuto příručku můžete nyní získat k předplatnému Sedmé generace, nebo ji spolu s předplatným věnovat jako dárek. Pokud byste chtěli Sedmou generaci podpořit jiným způsobem, klikněte prosím sem.

VÝZVA ČTENÁŘŮM
Jakou chcete mít Sedmou generaci vy?

Co vás v poslední době v Sedmé generaci překvapilo, zklamalo, přišlo (ne)zajímavé? Napište nám na náš redakční email svůj názor. Nebojte se podělit se také o tip na zajímavou reportáž, osobnost vhodnou pro rozhovor či seriál Zelené srdce, nebo jak dopadla kauza, o které jsme kdysi psali a stále vám leží na srdci či v žaludku. Tři z vás získají výše zmíněnou příručku Umění vybírat. Děkujeme.
Nadějný podzim přeje
redakce 7.G
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí