zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČSO zve o víkendu 5. a 6. října na Evropský festival ptactva

04.10.2013
Příroda
ČSO zve o víkendu 5. a 6. října na Evropský festival ptactva

Letošní ročník Evropského festivalu ptactva se bude u nás konat na 41 místech. Profesionální ornitologové i milovníci ptactva z řad veřejnosti si tak připomenou zázrak ptačí migrace a společně přivítají nastupující podzim.

První říjnový víkend (5. a 6. října 2013) je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva, v rámci kterého organizují pro veřejnost ornitologové vycházky do přírody, spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem. Účastníci mají možnost získat mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně. Na mnoha místech organizátoři také připravili oblíbenou ukázku odchytu a kroužkování ptáků. Pro děti jsou nachystané různé hry a kvízy s ptačí a ekologickou tématikou.

O oblíbenosti této akce svědčí i to, že letošní ročník festivalu slaví své dvacáté narozeniny. O víkendu 9.-10. října 1993 zorganizovala BirdLife International první skutečně celosvětové pozorování ptáků, Světový festival ptactva. Této akce se zúčastnily tisíce lidí ve 100 zemích světa. Lidé tehdy pozorovali 2 732 ptačích druhů.

Seznam vycházek v rámci Evropského festivalu ptactva v ČR najdete na webových stránkách ČSO http://www.birdlife.cz/festival.html.

Kontakt

Alexandra Trublová, trublova@birdlife.cz, 274 866 700

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí