zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prostějov: Z Močidýlek zmizí černé skládky a rozpadlé zahradní domky

18.10.2013
Odpady
Prostějov: Z Močidýlek zmizí černé skládky a rozpadlé zahradní domky

Prostějov - Magistrát se rozhodl řešit neutěšený stav nevyužívaných pozemků zahrádkářské kolonie v lokalitě Močidýlka. Bývalé zahrádky jsou zcela zarostlé plevelem a náletovými dřevinami, na místě je několik černých skládek a rozpadlé zahradní chatky. Rada města se rozhodla o vyčlenění finančních prostředků na úpravu pozemků.
Lokalita bude na náklady města zkulturněna

"Je třeba provést úklid černých skládek a odstranit zbytky zahradních domků, pokácet náletové dřeviny a suché stromy. Po posekání plevele dojde k terénním úpravám povrchu s vyrovnáním ploch pro zabezpečení možnosti pravidelného sečení," popsala revitalizaci území náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

Město má v plánu vysadit na pozemcích izolační zeleň. "Vzhledem k bezprostřední blízkosti frekventované estakády je každý strom v této lokalitě přínosem pro životní prostředí ve městě," zdůraznila Hemerková.

V lokalitě se nachází padesát zahrádkářských domků, z nichž třiadvacet je absolutně nefunkčních. "Ty budou zlikvidovány na náklady města," dodala Hemerková s tím, že rozpočet plánovaných prací dosáhne zhruba čtvrtmilionové částky.

ZDROJ: itydenik.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí