zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

GEOtest podepsal memorandum o spolupráci na projektu geotermálního průzkumu v Doboji

25.10.2013
Geologie
GEOtest podepsal memorandum o spolupráci na projektu geotermálního průzkumu v Doboji

Podpis Memoranda o spolupráciSlavnostního ceremoniálu se zúčastnil i Tomáš Szunyog, velvyslanec České republiky v Bosně a Hercegovině. Velvyslanec Szunyog zdůraznil, že se jedná o první fázi dlouhodobého projektu, která se vztahuje na terénní průzkum geotermálních potenciálů na území Města Doboj. Poté se plánuje připojení ZŠ Svatý Sáva v obci Ševarlije na zdroj obnovitelné geotermální energie, což by s sebou mělo přinést i významné úspory a ekologické benefity.

Předseda správní rady LAG-u regionu Doboj, Enes Suljkanović, uvedl, že tento nový projekt je pokračováním úspěšné spolupráce LAG-u a České rozvojové agentury, investora projektu, která přes akční skupinu darovala přes 3.000.000 konvertibilních marek (zhruba 40.000.000 Kč).

Hlavní manažer projektu, Damir Kasum, poukázal na dosavadní úspěšnou spolupráci GEOtestu s LAG-em a vyjádřil své přesvědčení, že i nový projekt bude minimálně stejně úspěšný, jako byl předchozí projekt Zahraniční rozvojové spolupráce "Rozvoj odpadového hospodářství v municipalitách Doboj a Maglaj".

ZDROJ: GEOtest

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí