zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Řešení Skatulova hliníku je prioritou

22.10.2013
Sanace, staré zátěže
Řešení Skatulova hliníku je prioritou

Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský se s primátorem Frýdku-Místku Michalem Pobuckým shodli na nutnosti rychlého řešení ekologické zátěže Skatulův hliník.

"Řešení problematiky starých ekologických zátěží je běh na dlouhou trať. Alfou a omegou Skatulova hliníku jsou peníze. Vedu jednání s Ministerstvem financí o řešení problému, který trápí Frýdek-Místek. Dokončení přípravy obchvatu města závisí na tom, jak rychle budou uvolněné peníze na celou akci a jakým způsobem pak proběhne realizace celé sanace," říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský.

"Jsem rád, že pan ministr Podivínský přijel do Frýdku-Místku, protože kvalita životního prostředí je zde velkým tématem. Naše město je jedním z nejúspěšnějších v Moravskoslezském kraji při čerpání kotlíkových dotací. Věřím, že program bude pokračovat, protože je významnou pomocí našemu ovzduší," říká primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

"Oceňuji, že se pan ministr Podivínský věnuje nad rámec svých povinností také dalším činnostem, zejména charitě. Spolu jsme navštívili řadu míst v našem kraji, zmínil bych například dům Oáza, který se věnuje psychicky nemocným klientům. Řada domů s pečovatelskou péčí ocenila zájem ministra o věci, které možná nejsou mediálně atraktivní, ale o to víc potřebné," říká náměstek primátora Frýdku-Místku Libor Koval.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí