zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Při úklidu Jizerských hor našli dobrovolníci i kočár a židli

23.10.2013
Odpady
Při úklidu Jizerských hor našli dobrovolníci i kočár a židli

Stovky lidí se zapojily v sobotu a dnes do tradičního úklidu Jizerských hor po letní turistické sezoně. Při akci, která se konala popatnácté, dobrovolníci objevili i kočárek nebo židli. ČTK to za organizátory řekla Veronika Saad Beňková.

"Lidé nejčastěji nacházeli odhozené lahve a obaly," uvedla. Při minulých úklidech museli dobrovolníci nezřídka likvidovat i nelegální skládky. "Zda se někde objevila další, budeme vědět až v pondělí," uvedla Beňková. V příštím týdnu také budou vědět, kolik odpadků se podařilo lidem sesbírat. Po zkušenostech z minulých let se dá ale očekávat, že i tentokrát odpadky naplní minimálně jeden velkoobjemový kontejner.

Úklid Jizerských hor se koná dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Zapojit se do něj může každý, komu není nepořádek podél cest lhostejný. Koše na odpadky v Jizerských horách většinou stojí jen na parkovištích, u turistických tras chybějí. Jejich vyvážení by totiž bylo komplikované.

Lidé úklid Jizerek spojují s procházkou nebo výletem. Tentokrát jim přálo počasí v sobotu i dnes. "Lidí bylo hodně, jen na parkovištích jsme rozdali 300 pytlů," podotkla Beňková. Další účastníci akce si pytle přinesli sami nebo si je už v týdnu vyzvedli v infocentrech v Jablonci, Kořenově, Tanvaldu či Liberci. Pytle naplněné odpadky si účastníci akce odvezli sebou, nebo je nechali podél hlavních cest. Společnost pro Jizerské hory je sváží od pondělí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí