zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zametací stroj AUSA ve službách firmy Kaiser servis

10.11.2013
Odpady
Urbánní ekologie
Zametací stroj AUSA ve službách firmy Kaiser servis

Dvanáct let působí na trhu brněnská společnost Kaiser servis. I když to její název příliš nenapovídá, jde o ryze tuzemskou dynamicky se rozvíjející firmu, jejímž původním zaměřením byla likvidace průmyslových vod. Postupně ovšem činností přibývalo a v letošním roce se nabídka společnosti rozšířila také o čištění komunikací. Strojem, který bude tuto práci zastávat, je samojízdný zametací vůz AUSA B 400 H.


Zametací vůz AUSA B 400 H dodala do Brna během letošního července společnost Agro Trnava. Ta se dovozem produktů dosud zde ne příliš známých strojů značky AUSA zabývá zhruba rok a dlužno dodat, že úspěšně. V roce 2013 by se mělo podařit umístit na českém trhu zhruba 25 zametacích strojů této značky. Ovšem dosud šlo o stroje s menší kapacitou zásobníku s označením B 200 H. Výkonnější model si tak tedy odbyl v areálu Kaiser servisu svoji tuzemskou premiéru. V případě typu B 400 H jde o kompaktní zametací speciál s kapacitou zásobníku 4000 litrů a možností využití dalších nástaveb (zásobník na smetky je možné v zimní sezóně nahradit sypačem). Velkokapacitní sací turbína s průtokem vzduchu 13 000 m3/h generuje vysoký sací výkon pro efektivnější zametání v kombinaci s nízkou hlučností. Stroj získal certifikát PM 10 2012 EUnited garantující zametání s vysokou filtrací vzduchu a zaručující nízký podíl prachových částic v ovzduší. Pohonnou jednotkou samojízdného zametače je motor VW s výkonem 102 koní při 3000 ot/min, nízkou spotřebou paliva (průměrná spotřeba 6 l/mth) a splňující normy Euro 5. Hydrostatický systém pojezdu s dvoustupňovou převodovkou a tempomatem umožňuje pohodlné nastavení pracovní i přepravní rychlosti v režimech želva/zajíc a zajišťuje dobrou stoupavost. Vozidlo s pohonem 4 x 4 má uzávěrky diferenciálu přední i zadní nápravy. Maximální pojezdová rychlost je ve standardu 40 km/h s možností volby rychlosti 62 km/h, nebo 25 km/h. Nádrž na vodu má kapacitu 600 litrů. Pracovním nástrojem zametače jsou dva kartáče o průměru 850 mm, bočním pohybem do 200 mm a celkovou zametací šířkou 1900 mm. Stroj může být doplněn třetím přimetacím kartáčem. Ten může pracovat vpravo i vlevo a podle toho je možné měnit i směr jeho rotace. Kartáče jsou snadno a rychle odpojitelné a jsou ovládány joystickem umístěným na středové konzoli v kabině. Kartáče jsou umístěny na pružinách, po nárazu na překážku se tak snižuje riziko jejich poškození. Jejich životnost je závislá na intenzitě zametání a přítlaku. Zásobník umožňuje vykládku materiálu do kontejneru do výšky 1680 mm. Ergonomicky řešená plně uzavřená zvukotěsná kabina se dvěma sedadly, topením a klimatizací zaručuje obsluze pohodlný pracovní prostor s dobrým výhledem na pracovní agregáty. Navíc je doplněna kamerou monitorující práci turbiny a zajišťující bezpečné couvání. Displej kamery je nainstalovaný v kabině. Jednoduché a přehledné ovládání stroje je doplněno bezpečnostním systémem. Motor lze nastartovat pouze v případě, že jsou vypnuty veškeré hydraulické funkce. Ve výbavě zametače nechybí ani sací hubice na ruční vysávání nečistot (např. listí) a zařízení na vysokotlaké čištění wap. Běžná údržba stroje zahrnuje pouze několik jednoduchých úkonů, jako je promazání podle plánů a samozřejmě pravidelného čištění zásobníku na smetky. První záruční servis s výměnou oleje v hydraulickém systému a filtru hydrauliky je nutný po 50 odpracovaných hodinách, motor se servisuje po 300 motohodinách.

B 400 H

Compact and agile suction sweeper of 4 m3 of capacity. Top speed to 62 km / h with excellent operating cost. Large-capacity turbine that generates high suction power for more efficient sweeping combined with low noise. PM 10 2012 Certificate from EUnited ensures you a clean air in your environment.

Excellent visibility by sweeping monitor and rear view cameras. In height unload skip of waste. Equipped with a low fuel consumption and emissions VW Euro 5 engine (average consumption 6 l / h) . The technology of Bosch-Rexroth hydrostatic transmission with and 2 hydrostatic and 2 mechanical speeds allow high speeds and also an excellent gradeability. Cabin with a higher level of ergonomics for operator comfort and minimum noise level. A very comfortable operating position.

Foto vozidla na:http://www.ausa.com/products/b-400-h-2/ a dále na:

http://www.kaiserservis.cz/clanky/cilem-je-vsestrannost-s-komplexnimi-sluzbami

ZDROJ:http://www.kaiserservis.cz, www.ausa.com, upraveno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí