zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje razantní snížení byrokracie pro domácí výrobny elektřiny

30.10.2013
Energie
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje razantní snížení byrokracie pro domácí výrobny elektřiny

MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU JIŽ OD POČÁTKU LETOŠNÍHO ROKU PŘIPRAVUJE V SOULADU S AKTUALIZOVANOU STÁTNÍ ENERGETICKOU KONCEPCÍ AKČNÍ PLÁN NA INTEGRACI NOVÝCH TECHNOLOGICKÝCH PRVKŮ (TZV. INTELIGENTNÍCH SÍTÍ) DO ELEKTRIZAČNÍ SOUSTAVY.

"Koncept plánu by měl být hotov do konce letošního roku, kdy ho ministerstvo představí širší veřejnosti. Vlastní implementace se předpokládá od roku 2015" potvrdil ministr průmyslu a obchodu Jiří Cienciala.

V rámci tohoto plánu jsou připravována pravidla pro integraci malých výroben elektřiny pro "domácí" využití, která by měla vést k radikálnímu zjednodušení přístupu k takovým výrobnám (mimo jiné i odstranění licence na výrobu elektřiny).

"Promítnutí zjednodušeného přístupu k těmto výrobnám do legislativního rámce ministerstvo předpokládá již na počátku příštího roku," řekl náměstek ministra průmyslu pro energetiku Pavel Šolc.

Na tvorbě celého plánu, jehož součástí bude i nový pohled na energetiku jako celek s respektováním nových trendů, se podílí celá řada expertů z energetiky, průmyslu a státní správy ČR, s využitím zkušeností zahraničních subjektů.

Zdroj: MPO

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí