zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejlepší sběrné dvory jsou v Uherském Hradišti a Němčovicích

02.12.2013
Odpady
Nejlepší sběrné dvory jsou v Uherském Hradišti a Němčovicích

Po více než půlročním hlasování zná soutěž Sběrný dvůr roku své výherce. V kategorii obcí nad 10 000 obyvatel zvítězil sběrný dvůr v Uherském Hradišti v ulici Průmyslová, mezi obcemi do 10 000 obyvatel bodoval dvůr v Němčovicích, ulice V jamách. Oba sběrné dvory získají finanční dotaci k dalšímu rozvoji.

O nejlepších sběrných dvorech roku hlasovali lidé ve stejnojmenné soutěži od letošního dubna. Soutěž pořádala nezisková organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem vysloužilých elektrozařízení. "Cílem soutěže bylo kromě nalezení nejlepšího sběrného dvora také získat zpětnou vazbu veřejnosti a pomoci tak dále zlepšovat a rozšiřovat služby sběrných dvorů. To se nám díky velké účasti hlasujících podařilo splnit," komentuje výsledky soutěže Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Ideální sběrný dvůr by měl být co nejdostupnější, uklizený, s ochotnou obsluhou, přívětivou otevírací dobou a širokým rozsahem odebíraných komodit. Tato kritéria podle hlasujících nejlépe splnily dva sběrné dvory. Kategorii obcí nad 10 000 obyvatel ovládl uherskohradišťský sběrný dvůr v ulici Průmyslová, který od společnosti ASEKOL získá dotaci ve výši 70 000 Kč. Mezi obcemi s počtem obyvatel menším než 10 000 obyvatel zvítězil sběrný dvůr v ulici V jamách v Němčovicích v Plzeňském kraji. Ten obdrží dotaci ve výši 30 000 Kč.

"Finanční odměna slouží k dalšímu zvelebování těchto sběrných míst a jako motivace pro další provozovatele sběrných dvorů, aby zvyšovali kvalitu svých služeb občanům," říká Hana Ansorgová ze společnosti ASEKOL.

Kromě sběrných dvorů však byli odměněni i hlasující. ASEKOL třikrát losoval výherce mobilních telefonů od společnosti Samsung a velkokapacitních USB flash disků Maxell. Třemi nejšťastnějšími se stali Zuzana Pecháčková z Velkých Pavlovic, Daniel Zouhar ze Sloupu a František Matejov z Brna.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí