zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stovka lidí v Praze protestovala proti kožešinovému průmyslu

01.12.2013
Příroda
Stovka lidí v Praze protestovala proti kožešinovému průmyslu

Při příležitosti Světového dne bez kožešin dnes uspořádali ochránci zvířat protestní průvod Prahou. Do pochodu se zapojila asi stovka lidí, kteří přišli vyjádřit svůj nesouhlas s kožešinovou módou.

"Jsme velmi potěšeni, že se do protestu zapojilo tolik lidí. Je to jeden z dalších ukazatelů toho, že v české společnosti pravé kožešiny již nemají místo. To nám mimo jiné potvrdil i průzkum veřejného mínění, který v květnu tohoto roku zpracovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění. Dle šetření 69 % respondentů nesouhlasí se zabíjením zvířat pro kožešiny a 68 % dotázaných se vyjádřilo pro zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR," uvádí Lucie Moravcová, předsedkyně pořádající organizace Svoboda zvířat, a dodává: "Je na čase, aby se Česká republika připojila k ostatním evropským zemím, které již podobnou legislativu schválily."

Zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat či přísná opatření pro jejich chov již platí ve
12 zemích Evropy. Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR již podepsalo přes 20 000 občanů a občanek. V České republice dnes funguje přibližně 13 kožešinových farem, kde se chovají norci, lišky, činčily a fretky.

Pochod začínal na náměstí Republiky a vedl centrem Prahy. Svoboda zvířat také připravila informační stánek a promítání záběrů z českých kožešinových farem.

Fotografie z akce: www.svobodazvirat.cz/svetovy-den-bez-kozesin-29-11-2013.htm

Více informací: www.protisrsti.cz, www.ukaztetovlade.cz, www.svobodazvirat.cz

Záběry z českých kožešinových farem:
www.protisrsti.cz/zabery-a-fotografie-z-kozesinovych-farem/cr/

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz, 736 766 188

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí