zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražský dopravní podnik vyzkouší na lince 216 nový elektrobus

23.01.2014
Ekologická auta
Urbánní ekologie
Pražský dopravní podnik vyzkouší na lince 216 nový elektrobus

Pražský dopravní podnik (DPP) vyzkouší ve zkušebním provozu nový elektrobus Siemens-Rampini. Zkušební provoz se uskuteční na lince 216 ve dnech 22. až 26. ledna. ČTK to dnes sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl.

DPP elektrobus vyzkouší kvůli snaze zlepšit životní prostředí v Praze a snížit závislost dopravy na spalovacích motorech. Jde o bezemisní malý elektrobus, který se podle DPP hodí do úzkých ulic centra města. "Našim dlouhodobým cílem je co nejvíce dopravně odlehčit středu města a jedním z kroků je zavádění ekologické hromadné dopravy mezi obtížně dostupná místa," uvedl radní Jiří Pařízek (TOP 09).

Autobus bude dobíjet baterie z tramvajových trolejí. Na střeše má umístěn sběrač, který připojí na konečné k trakčnímu vedení a v průběhu deseti až 15 minut je baterie nabitá. "Díky rozsáhlé tramvajové síti, jaká v Praze je, lze pro provoz elektrobusu zajistit bez zásadních investic," uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Dva elektrobusy dopravce zkoušel již v roce 2010 na lince číslo 292. Kvůli poruchovosti ale musely být vyřazeny z provozu. Nyní podle Štábla organizace Ropid, která plánuje trasy a sestavuje jízdní řády, připravuje výběrové řízení na provozování ekologické linky v oblasti Starého Města s možným prodloužením na Malou Stranu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí