zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

DHL měří uhlíkovou stopu zásilky

10.02.2014
Doprava
DHL měří uhlíkovou stopu zásilky

DHL Global Forwarding, specialista na leteckou a námořní přepravu, a DHL Freight, přepravce silniční zásilek, začínají poskytovat službu sledování uhlíkové stopy. Služba je v souladu s normami a nejnovějšími průmyslovými standardy. Od 1. října mohou zákazníci monitorovat uhlíkovou stopu své přepravy v rámci on-line produktů "DHLi Public Tracking" a "DHL Active Tracing". Nová funkce je dostupná zákazníkům po celém světě.

"Stále více zákazníků požaduje přesný výpočet emisí uhlíku vyprodukovaných při přepravě jejich zásilek. Evropské normy a nové nařízení francouzské vlády o výpočtu emisí skleníkových plynů pro přepravní služby k tomuto trendu ještě více přispívají. Zpřístupněním této služby v rámci našich již existujících nástrojů pro sledování zásilek nabídneme našim zákazníkům individuální výstupy, které jsou snadno dostupné," říká Roger Crook, generální ředitel DHL Global Forwarding a Freight.

Chce-li zákazník sledovat údaje o uhlíkové stopě svých zásilek pomocí služeb "Track & Trace" nebo "Active Tracing", musí zadat identifikační číslo své zásilky a kliknout na tlačítko pro výpočet emisí CO2. Systém pak poskytne uživateli individuální výpočet emisí uhlíku. Data jsou v souladu s evropskou normou EN 16258, která byla vyvinuta Evropským výborem pro normalizaci (CEN), stejně jako s novou francouzskou vyhláškou 2011-1336, která vstoupila nedávno v platnost.

Francie má svůj vlastní systém sledování zásilek, neboť francouzská vláda výrazně zpřísnila právní předpisy na ochranu životního prostředí v návaznosti na summit o životním prostředí (Grenelle de l'Environnement, který proběhl v Paříži v roce 2011). Francouzská vyhláška stanovuje povinné schéma pro sledování uhlíku u exportních přeprav z Francie a v rámci státu.

Ukazatel sledování uhlíkové stopy nabízí zákazníkům transparentní přehled o dopadu jejich přepravy na životní prostředí. Pro získání podrobnějších informací mohou zákazníci na vyžádání získat i konsolidovanou zprávu o uhlíkové stopě.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí