zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veletrh zdravého životního stylu se na své 10. výročí rozrůstá a zaměřuje se na ženy

01.02.2014
Zdraví
Veletrh zdravého životního stylu se na své 10. výročí rozrůstá a zaměřuje se na ženy

Termín Festivalu Evolution, který zahrnuje veletrhy Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace, si zapisují zájemci o novinky, trendy a inspiraci pro zdravý a aktivní život do svých diářů už deset let. Jubilejní ročník mezinárodní akce, jíž se zúčastňují přední firmy z oblasti výživy, biopotravin nebo osobnostního růstu, se letos uskuteční na Výstavišti v pražských Holešovicích od 11. do 13. dubna. Festivalový program zaujme především ženy. Pořadatelé kladou důraz na výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z oblasti zdravých potravin, celostní medicíny, biokosmetiky nebo cvičení.

Dubnový Festival Evolution tak pod jednou střechou nabízí pět veletrhů a tři dny doslova nabité programem. BIOSTYL je určen pouze pro vystavovatele s certifikovanými bioprodukty - potravinami, kosmetikou, doplňky stravy nebo textilem. ZDRAVÍ prezentuje výrobky a služby z oblasti zdravé výživy, přírodní produkty, kvalitní regionální potraviny i společnosti z oboru přírodní medicíny, nových diagnostických metod, prevence a celkové tělesné i duševní rovnováhy.

Veletrh ECOWORLD se soustředí především na vystavovatele, kteří nabízejí výrobky šetrné k životnímu prostředí, energeticky úsporné a nezatěžující přírodu. ALTERNATIVA prezentuje známé i zcela nové obory a techniky, jejichž společným jmenovatelem je sebepoznání, duchovní obohacení a osobnostní rovnováha člověka i celé společnosti. INSPIRACE návštěvníky seznámí s různými myšlenkovými směry a metodami osobního rozvoje, představí nové vzdělávací projekty a metody, ale také třeba aktivní odpočinek nebo získávání nových zážitků.

Více informací na www.festivalevolution.cz

Kromě tří stovek stánků s přehlídkou nejnovějších produktů, trendů a služeb z oblastí bioprodukce, zdravého životního stylu, osobního růstu, či ekologie, se představí řada českých i zahraničních hostů se svými přednáškami, workshopy, poradnami či uměleckými aktivitami. Programová i prezentační část se vzájemně podporují - o čem se v rámci programu bude mluvit, to je možné si rovnou vyzkoušet, osahat, ochutnat nebo si přivonět.

Multižánrový charakter festivalu dává prostor zdravotním poradnám, kvalitním potravinám a zdravému vaření, léčení a cvičení, ekoporadnám, interaktivním programům s výstavou Play nebo výchově a vzdělávání.
Festival je tak velkým magnetem pro všechny, kteří chtějí žit aktivně a zdravě, záleží jim na okolním prostředí a zajímají se o to, co životu dává hlubší rozměr. Skladba vystavovatelů i koncept živého programu propojují tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně.

"Inspiraci pro zdraví těla i duše v roce 2013 přišlo na Festival Evolution načerpat téměř 15 tisíc návštěvníků a dosavadní zájem vystavovatelů i širší veřejnosti dává tušit, že poptávka rapidně roste a letošní ročník přitáhne více zájemců," dodává Alžběta Syrovátková, manažerka Festivalu Evolution.

Výjimečný formát festivalu láká i řadu známých osobností, které ve svých oblastech platí za přední autority. Z oblasti zdraví k nim patří Vlasta Hlinková nebo Josef Pekárek, u potravin Hana Zemanová, Rudolf Náprstek za Zdravou potravinu či Ivana Málková ze sdružení STOB. Alternativní proudy reprezentují Eva Kalivodová-Štichová, Milan Calábek, Milan Gelnar nebo Antonín Baudyš. Silné zastoupení mají tradičně i zahraniční lektoři, mistři couchingu a duchovní učitelé. V roce 2014 tak Festival Evolution přivítá Shanti Kumar Kamleshe, Andrew Barnese, Pascala K´in Greuba, Vincenta Bridgese, Rogera Greena, Donnie Littleho a řadu dalších.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí