zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Posázaví vznikají další naučné stezky

22.02.2014
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
V Posázaví vznikají další naučné stezky

Tři projekty naučných stezek budou v Posázaví soupeřit o dotaci ze Strategického plánu LEADER (SPL), který administruje Místní akční skupina (MAS) Posázaví. K rozdělení má 1,3 mil. Kč. V poslední, 11. výzvě k předkládání žádostí o finanční příspěvek byly předloženy tři projekty v celkové hodnotě 2,8 mil. Kč, z toho požadovaná dotace činí 2,4 milionu korun. >>Nové naučné stezky chtějí postavit ve Lbosíně, Jílovém u Prahy a Týnci nad Sázavou,<< řekla manažerka SPL Marie Škvorová. Veřejné obhajoby projektů proběhnou koncem února (viz harmonogram na: www.posazavi.com). Obhajobám bude předcházet cesta po projektech. Vybrané projekty budou registrovány na Státním zemědělském intervenčním fondu počátkem března.

V 11. výzvě se budou rozdělovat finanční prostředky, které vznikly díky úsporám ve výběrových řízeních na realizaci projektů z předchozích výzev. Na základě rozhodnutí programového výboru se tentokrát podpoří pouze Fiche 2 - Poznejte to u nás, tedy aktivity zaměřené na tvorbu, obnovu a rozšíření naučných či jiných tematických stezek, které povedou ke zprůchodnění krajiny. Žádosti o dotaci mohli předkládat zemědělští podnikatelé, podnikatelé v cestovním ruchu, neziskové organizace, obce a svazky obcí.

S pomocí peněz ze Strategického plánu LEADER byla v Posázaví v letech 2007-2013 postavena nová hřiště, opraveny kapličky a hasičské zbrojnice, vybudována vesnická muzea nebo naučné stezky. MAS Posázaví v tomto období rozdělila mezi 88 projektů 87,9 mil. Kč.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí