zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

IKEA zavedla šetrnější papírové palety

03.03.2014
Recyklace
IKEA zavedla šetrnější papírové palety

IKEA v uplynulém období nahradila dřevěné palety jinými typy nosičů nákladů. Toyota MH na základě jejích požadavků vyvinula efektivní manipulační techniku. IKEA tak pro manipulaci s náklady umístěnými na papírových paletách a na tzv. loading ledges používá různé modely elektrických nízkozdvižných vozíků, zakladačů, ale i ručních paletových vozíků BT. Tato uvedená manipulační technika je vybavena sníženými a teleskopickými vidlicemi s hydraulicky nastavitelnou roztečí vidlic.

IKEA své obchodní domy v České republice, Slovensku a Maďarsku vybavila také vozíky BT, které nahrazují původní zastaralou flotilu

"Zavedení papírových palet má obecně pozitivní ekologický a pro naši společnost i ekonomický dopad. Díky možnosti převážet vyšší objem zboží se snížil počet nákladních vozů v přepravě i množství emisí CO2 v České republice o 15 %. Zásadním výsledkem je i dostupnější zboží pro naše zákazníky," říká Jakub Baudyš, goodsflow manager obchodního domu IKEA Praha - Černý Most a pokračuje: "Nyní se již na papírových paletách do České republiky přepravuje a následně v obchodních domech skladuje již 95% zboží. Zbylých 5% se s ohledem na charakter zboží bude i nadále přepravovat na dřevěných paletách. Papírové palety mají stejnou nosnost a stabilitu jako dřevěné, v porovnání s nimi jsou však nižší a lehčí, čímž přinášejí řadu výhod v oblasti logistiky, manipulace a skladování zboží."

Hlavní výhody papírových palet:

  • prázdné palety se nemusejí vracet zpět do distribučních center a dodavatelům
  • jsou plně recyklovatelné
  • umožňují nakládku většího množství zboží do přepravních kontejnerů i nákladních vozidel
  • umožňují efektivnější skladové hospodářství - skladové prostory obchodních domů IKEA pojmou více zboží při zachování stejné plochy

"Obnova vozíků nám prospěla. Nové stroje mají mnoho šikovných funkcí a umožňují obsluze nabírat různé typy nosičů nákladu, aniž by museli opustit kabinu a neustále přestavovat šířku nebo délku vidlic, tak jako se dělo dříve," uzavírá Jakub Baudyš.

Zdroj: www.eulog.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí