zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na medailové pozice v náročných degustacích o Zlatou pivní pečeť v Táboře dosáhlo 44 ze 150 pivovarů

22.02.2014
Zdraví
Na medailové pozice v náročných degustacích o Zlatou pivní pečeť v Táboře dosáhlo 44 ze 150 pivovarů

Ceny vítězům předal i generální ředitel Bureau Veritas...

Ve čtyřiadvaceti kategoriích byly uděleny ceny - zlatá, stříbrná a bronzová pečeť a ocenění nejprestižnější - Extra pivní pečeť. Nejvíce Pečetí si z Tábora odvezl Rodinný pivovar Bernard, který má 1 zlaté, 1 stříbrné a 2 bronzová umístění. Extra pivní pečeť získal TLUSTÝ NETOPÝR z pivovaru Antoš.

Táborské slavnosti jsou třetím největším pivním festivalem na světě a zároveň jsou ojedinělé v transparentnosti soutěže. Na správný průběh degustací již tradičně dohlížela nezávislá mezinárodní certifikační společnost Bureau Veritas. Slavnostního vyhlášení vítězů a předávání cen se zúčastnil i pan Jakub Kejval, generální ředitel BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC.

"Letošní 24. ročník je mimořádný nejen rekordním počtem vzorků, ale též zastoupením zahraničních výrobců. Překvapením byl japonský Bay Pilsner z pivovaru Yokohama Bay Brewing.co, který získal první místo v kategorii Světlé speciální pivo z minipivovaru. Dobře si vedly i slovenské pivovary. Hlavním cílem Bureau Veritas na této degustační soutěži je zajistit objektivní a nezávislý průběh soutěží, což se nám daří již 13 let, " upřesnil Jakub Kejval.

Slavnosti se konaly pod záštitou Ministerstva zemědělství a Ministerstva pro místní rozvoj ČR, hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly, generálního ředitele Czech Tourismu Ing. Rostislava Vondrušky, rektora Vysoké školy chemicko-technologické v Praze prof. Ing. Karla Melzocha, CSc., rektora Slezské univerzity v Opavě prof. PhDr. Rudolfa Žáčka Dr. a prof.Ing. Miloslava Šocha, CSc, děkan Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

ocenění

Foto - David Peltán

Cenu předává Ing. Jakub Kejval, BUREAU VERITAS, cenu přebírá pan Martin Gruntorád, Pardubický pivovar, a.s., Pivo - Pernštejn Světlý ležák, 3. místo v kategorii Světlý ležák premium

Celkové výsledky:

http://www.slavnostipivatabor.cz/2014/vysledky/celkove-vysledky-2014.pdf

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí