zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Priorita o programovém období 2014 až 2020

05.03.2014
Obecné
Priorita o programovém období 2014 až 2020

V aktuální Prioritě najdete novou rubriku, která se zaměřuje na programové období 2014 až 2020. Již nyní se ví, že v něm Česká republika sníží počet operačních programů...

Ty by měly být zaměřeny mnohem více na hlavní strategické cíle České republiky. V praxi to znamená, že nebudeme z operačních programů financovat tak široký okruh věcí. Ostatně tak jsou nově nastaveny i evropské mantinely.

"V praxi to bude vypadat například tak, že nebude možné financovat opravu místní komunikace, když tato oprava nebude mít přímou a prokazatelnou návaznost třeba na vytvoření nových pracovních míst, na vytvoření nějaké nové ekonomické aktivity. Škála podporovaných aktivit bude užší," v rozhovoru s Prioritou vysvětluje Daniel Braun, první náměstek ministryně pro místní rozvoj. Zmiňuje se i o tom, kolik peněz bude moci Česká republika čerpat z evropských fondů a že v budoucnu budou všechny aktuální výzvy ze všech operačních programů zveřejňovány na jedněch webových stránkách.

Další důležitou zprávou je, že Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí České republiky vyhlásily výzvu na výměnu těch nejstarších a životní prostředí nejvíce znečišťujících autobusů městské hromadné dopravy za ekologické autobusy na stlačený zemní plyn.

Priorita č. 1-2/2014

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí