zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vidíte přeplněný kontejner na tříděný odpad? Ohlaste to na www.zmapujto.cz!

30.03.2014
Recyklace
Vidíte přeplněný kontejner na tříděný odpad? Ohlaste to na www.zmapujto.cz!

www.ZmapujTo.cz je ekologický projekt, jehož cílem je mimo jiné boj proti nelegálním skládkám odpadu, přeplněným kontejnerům a nepořádku v České republice. Je určen všem, jimž se nelíbí tyto skutečnosti v našich městech, vesnicích, v přírodě a především s tím chtějí něco udělat. Uživatel chytrého telefonu dokáže skládku nahlásit jednoduše a rychle díky mobilním aplikacím, případně můžete skládku nahlásit pomocí interaktivního webového formuláře. Úkolem projektu je přispět k řešení problému nelegálních skládek v České republice zpřístupněním moderní, efektivní a široce rozšířené platformy pro jejich monitoring. Máte možnost hlásit i přeplněné kontejnery a upozornit tak obec na to, aby je vyvezla.

Všechny důležité údaje na jednom místě

Podařilo se nám pro Českou republiku vytvořit přehlednou mapu skládek, kde si můžete prohlédnout, zda se nelegální skládka nenachází i ve Vašem okolí. Významnou inovací je integrovaná katastrální mapa, kde si uživatelé mohou jedním proklikem zjistit údaje o vlastníkovi parcely, na které se nelegální skládka nachází.

Žijeme v čistém a udržovaném městě?

Takto se možná ptáte i Vy. Právě proto jsme pro Vás připravili Webovou adminstraci pro města a obce (resp. např. i jednotky městské policie či správy CHKO), které tak mají přehled o nahlášených černých skládkách a přeplněných kontejnerech a mohou je spravovat. K dispozici je taká DEMO verze této administrace.

Přínosy ZmapujTo.cz

  • informuje širokou veřejnost o problematice a ekonomické náročnosti likvidace černých skládek odpadu
  • přispívá k efektivnějšímu využívání zdrojů vynakládaných na odstraňování skládek
  • může přispět k dopadení původců nelegálních skládek
  • přispívá k pořádku v městech i v přírodě
  • umožňuje efektivně sledovat kontejnery na tříděný sběr a činnost svozové firmy
  • v konečném důsledku přispívá k samotné prevenci jejich vzniku

Záštita projektu

V lednu 2013 ministr životního prostředí Tomáš Chalupa podpořil náš udělením oficiální záštity Ministerstva životního prostředí (záštita č.j.: 92462/ENV/12 - PDF).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí