zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zástupci MPO v Londýně se účastnili energetické show v Dublinu

31.03.2014
Energie
Zástupci MPO v Londýně se účastnili energetické show v Dublinu

Představitelé zastoupení Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) v Londýně navštívili ve dnech 12.-13. března v Dublinu energetickou výstavu SEAI (Sustainable Energy Authority of Ireland) s cílem prezentovat služby agentury CzechTrade a CzechInvest. Za tímto účelem jim ze strany organizátorů byl bezúplatně poskytnut stánek v sekci mezinárodních trhů (International Area Market), kterému dominovala velká česká národní vlajka, zatímco na velké obrazovce byla promítána prezentace s nejnovějšími trendy v české energetice. Velvyslanectví České republiky v Dublinu aktivně kooperovalo s představiteli MPO se společným cílem učinit českou účast na výstavě maximálně úspěšnou.

Během veletrhu došlo k navázání kontaktu s celou řadou firem, a to nejen v rámci jejich návštěvy na českém stánku, nýbrž i v rámci networkingu u jednotlivých vystavovatelů. Paní velvyslankyně Hana Mottlová se osobně účastnila setkání s vybranými společnostmi a podpořila tak významně zájem zahraničních firem o Českou republiku. Výsledky konkrétních jednání byly velmi povzbudivé a poukázaly tak na značný potenciál českého energetického sektoru pro trh Irska, Spojeného království ale i celé řady jiných zemí.ilustrační obrázek

Z hlediska českého exportu projevily místní i globální firmy zájem o konkrétní české výrobky zejména z oblasti vytápění (výměníky tepla, ventilace, tlakové stanice), biomasy (výrobci kotlů na biomasu), solární energie či z oblasti designového osvětlení. Příkladem mohou být společnosti jako Harold Engineering, Dalkia či Fantasy Lights Group.

Výstava rovněž odhalila potenciál pro nové či rozšíření stávajících investic v České republice ze strany firem jako Aramark, Patina či Warmflow za účelem investic do oblasti osvětlení, výroby ohřívačů vody (boilerů) či obecně do technologií na ochranu životního prostředí.

Účast na Energetické výstavě v Dublinu by tak mohla generovat řadu zakázek pro české společnosti, jakož i investičních aktivit v ČR. Napověděla nám, že zejména sektoru obnovitelných energií je třeba ve Spojeném království i Irsku věnovat zvýšenou pozornost.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Londýně.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí