zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Volkswagen začíná s předprodejem elektromobilu e-Up!

10.04.2014
Ekologická auta
Volkswagen začíná s předprodejem elektromobilu e-Up!

Volkswagen zahájil předprodej svého prvního elektromobilu na českém trhu. Malý čtyřdveřový e-up! nabízí za 599 900 Kč včetně DPH a paketu zákaznických služeb.

V ceně elektromobilu Volkswagen e-up! jsou kromě standardních záruk zahrnuty dodatečné služby, které zákazníkovi zajišťují mobilitu i nad rámec dojezdu modelu e-up!. Dojde-li na cestě k vybití akumulátoru, postará se Volkswagen o odtah vozu k nejbližší nabíjecí stanici, a to bezplatně, maximálně však třikrát za rok během prvních dvou let od data prodeje. Na delší cesty si může zákazník po dobu dvou let zdarma vypůjčit vůz do velikosti Golfu s konvenčním pohonem na benzin nebo naftu na deset dní ročně.

Volkswagen slibuje u svého malého elektromobilu dojezd 160 kilometrů, palubní počítač poskytuje řidiči důležité provozní informace včetně aktuální a průměrné spotřeby energie, stupně rekuperace, zbývajícího dojezdu a úrovně nabití akumulátoru. Sériová výbava zahrnuje také klimatizaci Climatronic, tempomat, parkovací senzory Parkpilot, vyhřívané sklo čelního okna, vyhřívaná přední sedadla, informační a navigační systém maps+more v kombinaci s rádiem RCD 215 a mobilními informačními službami CarNet. Od konce letošního roku bude na přání k dispozici aplikace CarNet e-Remote, s níž bude uživatel moci například zahájit a ukončit proces nabíjení prostřednictvím svého mobilního telefonu. Na jeho displeji přitom může sledovat úroveň nabití a jí odpovídající dojezd i zbývající dobu nabíjení.

Volkswagen e-up! má na našem trhu konkurenci především v modelech Peugeot iOn a Citroën C-zero, které jsou ale výrazně dražší. Nabízeny jsou shodně za 717 288 Kč. VW e-Up! má také k dispozici výkonnější elektromotor 60 kW, zmíněná dvojice disponuje maximálním výkonem 47 kW. Větší než uvedené modely je Nissan Leaf, který je k dispozici za 715 300 Kč.

Nový Volkswagen e-up! budou na českém trhu oficiálně nabízet a prodávat výhradně "autorizovaní prodejci elektromobilů značky Volkswagen", jimiž jsou společnosti Auto Jarov a Porsche Brno.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí