zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologovné 2014 - 2015 ve Vaší obci, městě

16.04.2014
Příroda
Čištění odpadních vod
Urbánní ekologie
Ekologovné 2014 - 2015 ve Vaší obci, městě

Ekologovné 2014 - 2015. Zapojte svou obec, město co nejdříve a získejte společně užitek pro Vás i Vaše děti. Je to skutečně velmi jednoduché a užitek kampaně velký!

čovProč tato kampaň?

Denně se setkáváme se starosty, kteří se velmi aktivně snaží i přes ekonomickou náročnost řešit problematiku odpadních vod např. obecními, městskými dotacemi a tím výrazně zlepšit životní prostředí svých občanů a jejich dětí.

Tuto aktivitu velmi vítáme a nyní jsme se rozhodli ji podpořit kampaní "Ekologovné"

Proč se zapojit do kampaně "Ekologovné" a jak funguje?

Je to skutečně velmi jednoduché a užitek kampaně velký!

1. Vaše obec, město projeví zájem o kampaň "Ekologovné"

2. Naše společnost Hellstein spol. s r.o. poté za každou realizovanou domovní čističku odpadních vod STMH v konkrétní obci, městě vysadí 1x okrasný strom (výška cca. 2,0m)

čov3. Ke každému 3. vysazenému okrasnému stromu pak instalujeme 1x lavičku k posezení (délka sedáku 150cm). Tyto výsadby stromů a instalace laviček se předají ve formě daru pro obec či město a jejich občany

4. Dále občan získá slevu na vypracování projektové dokumentace ve výši 1.500,- Kč/1x čistička odpadních vod STMH

5. Pokud obec, město projeví zájem, nabízíme zaškolení technických služeb k provádění servisních a pravidelných prohlídek realizovaných čističek odpadních vod STMH - další možný zdroj financí pro rozpočet a tím možnost realizovat další prospěšné projekty v obci a městě

Věříme, že výsledkem pak bude výrazné zlepšení životního prostředí ve Vaší obci a možnost nabídnout občanům další příjemné odpočinkové chvíle.

Tento přínos z kampaně "Ekologovné" je určitě nejen pro současnou generaci, ale také generaci našich dětí!

A proč čističku odpadních vod STMH?

Čistička odpadních vod STMH využívá jako jediná v České republice moderní bezúdržbový třístupňový systém čištění a tím je pro provozovatele ideálním zdrojem až 600l/den kvalitní zálivkové vody.

čov

Čistička odpadních vod (ČOV) žije svým vlastním životem. Vždy k životu potřebuje dvě složky, kyslík a vyvážený přísun látek obsažených v odpadní vodě, jako "krmivo" pro čistící mikroorganismy, a také absenci toxických látek a dobře sedimentující aktivovaný kal.

  • Prvním stupněm čištění je vždy využití předřazené usazovací jímky (vyrovnávací stupeň).
  • Druhým stupněm čištění je čištění aerobními mikroorganismy ve vznosu (suspenzi) jako u většiny běžných jednostupňových čistíren avšak s tím rozdílem, že aktivovaný kal lépe sedimentuje (snáze se odděluje od vyčištěné vody).
  • Třetím stupněm čištění je čištění aerobními mikroorganismy přisedlými na pevném nosiči biomasy (buňkovém kole - biokontaktoru), obdobně jako na zemním filtru avšak s výhodou, že těleso nosiče se nezanáší - nekolmatuje. Třetí stupeň tak výhodně zajišťuje to, co je na čistírně vždy nejcennější, dobře sedimentující aktivovaný kal.


Takto přečištěná voda je vhodná pro zálivky okrasných zahrad, doplňování okrasných rybníků apod. Informujte se i vy na možnosti získat kvalitní zálivku i v době sucha a tím výrazně ušetřit náklady spojené se spotřebou vody.

čov

Více na www.hellstein.cz - Čistírny odpadních vod STMH, STM(R) a intenzivní chov ryb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí