zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Velký zájem o služby prvního krytého sběrného dvora v Praze - Satalicích

23.04.2014
Odpady
Velký zájem o služby prvního krytého sběrného dvora v Praze - Satalicích

Před měsícem, dne 13. března 2014, byl za účasti ředitelky odboru městské zeleně a komunálních odpadů Hlavního města Prahy paní Ing. Ivany Jiráskové, starosty MČ Satalice pana PhDr. Františka Jenčíka, předsedy představenstva společnosti IPODEC - ČISTÉ MĚSTO, pana Ing. Františka Šimánka a dalších hostů slavnostně zahájen provoz nejmodernějšího sběrného dvora v hlavním městě nacházejícího se na samotném okraji hlavního města, v městské části Satalice.

Sběrný dvůr se nachází v areálu společnosti IPODEC - ČISTÉ MĚSTO, která má s provozováním sběrných dvorů velké zkušenosti, je mimo jiné také provozovatelem prvního sběrného dvora v hlavním městě, ve Voctářově ulici, který Pražanům slouží již od roku 1997.

Předností sběrného dvora je jeho umístění v hale, které umožňuje pohodlnou manipulaci s odpadem za každého počasí. Ač sběrný dvůr, který je součástí systému nakládání s komunálním odpadem v Praze, funguje v podstatě bez jakékoliv propagace, našlo si k němu cestu již za první měsíc provozu více jak 400 uživatelů, 80% z nich jsou obyvateli Satalic.

Zejména Sataličtí využívají sběrného dvora jako způsobu řešení svých problémů s odpadem z údržby zeleně a rekonstrukcí svých bytů a domů, tyto skupiny odpadů tvoří většinu z celkových zhruba 100 tun odpadu přijatého v zařízení za první měsíc provozu.

Sběrný dvůr, jako zařízení na třídění odpadů, přijímá vytříděné složky komunálního odpadu včetně nebezpečných, je místem zpětného odběru vyřazených elektrozařízení. V blízké budoucnosti by služby sběrného dvora měly být doplněny i o sběr použitého textilu.

Náklady na provoz zařízení hradí hlavní město, sběrný dvůr je otevřen shodně s ostatními sběrnými dvory hl. m. Prahy, ve všední dny od 8:30 do 17:00 hod. (v době platnosti letního času do 18:00 hod.), v sobotu od 08:30 do 15:00 hod. V neděli a ve svátky je zařízení uzavřeno. Provozovatelem zařízení je společnost IPODEC - ČISTÉ MĚSTO, součást skupiny firem Marius Pedersen.

Zdroj: Česká asociace odpadového hospodářství s využítím materiálů člena ČAOH společnosti Marius Pedersen

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí