zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Řetězce odhalí, kolik jídla vyhodí

24.04.2014
Odpady
Bioodpady
Řetězce odhalí, kolik jídla vyhodí

V době, kdy je moderní přiklánět se k ekologii a k šetření přírodními zdroji, vyhazování jídla netvoří právě dobrou image řetězců. Některé z nich už přišly na to, že tajit své vyhozené potraviny je neúčinné a před veřejností to nepůsobí dobře. Některé z nich proto přistoupily na opačnou PR strategii: záměrně zveřejňují údaje o tom, kolik neprodaných potravin vyhodí. A také, kolik jich věnují na charitu.

Tesco v Británii

Například britský řetězec Tesco zveřejnil, že v prvním pololetí loňského roku jen v Británii poslal k odpisu téměř 30 tisíc tun potravin. Z toho 21 procent tvořilo ovoce a zelenina, 41 procent pečivo a zbytek ostatní druhy jídla, například mléčné výrobky, nápoje a maso. Na základě svých vlastních výzkumů Tesco také zveřejnilo odhad, že celkově se ve Velké Británii vyhodí zhruba 68 procent baleného listového salátu a z toho 35 procent balení vyhodili dle Tesca sami zákazníci. Zároveň také řetězec upozornil, že kde to jde, snaží se neprodané jídlo dát charitě nebo je nechat zpracovat na krmení pro dobytek.

Další řetězce rovněž odhalí data

Poté co Tesco přišlo s tímto přiznáním, oznámila v lednu Britská organizace pro maloobchod (British Retail Consortium, BRC), že další velké britské řetězce jako Asda, Sainsbury's, Morrisons, Marks & Spencer, Waitrose a Co-op přislíbily, že budou rovněž zveřejňovat data o tom, kolik jejich potravin putuje do odpadu. První data by měla být známa do konce roku 2015. Řetězce ale pracují na úsporách již nyní. Britský potravinářský průmysl se například už v roce 2005 zavázal, že do roku 2020 sníží emise oxidu uhlíku o 25 procent, tedy víc, než stanoví stejný celoevropský závazek, podle kterého se mají snížit o 20 procent. Supermarkety již také pracují na snižování množství potravinových odpadů, které se posílají na skládky. Zatímco ještě v roce 2005 na skládky vyvážely 47 % neprodaných potravin, loni už to bylo jen 6 %. A nyní se zavázaly k tomu, že v roce 2020 budou skládkovat pouhé jedno procento.

AUTOR: Zuzana Keményová
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí