zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 2/2014: Šlap a nelámej

03.05.2014
Obecné
Sedmá generace 2/2014: Šlap a nelámej

V novém čísle Sedmé generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Kde leží hranice mezi měkkým a tvrdým turismem?..

Co je to guerilla observing? Na co nezapomenout při zateplování? K čemu je dobré globální vzdělávání? Kdo rozetne brněnský nádražní uzel? Kterak politici ne/mluví do médií? Proč je v Bílých Karpatech obora v oboře? Jak se daří našemu největšímu hadovi? Máme ještě čas na růst? Proč Bulharsko nevzkvétá? Jak vycvičit velrybu zabijáka? Co najdeme v Atlasu masa? Kdo hledá zelené dno? Probudíme něco pradávného?

V tomto čísle jsme se vypravili za ostravsko-karvinskou přírodní exotikou, do Beskydské oblasti tmavé oblohy, jesenických hvozdů nebo dolnorakouské Vinné čtvrti. Kromě takzvaného měkkého turismu jsme si též posvítili na užovku stromovou, globální vzdělávání, šetrné zateplování domů, první atlas masa, fungování mediálních rad, bulharský nerůst nebo referendum o brněnském nádraží. O názory se s námi podělil bělokarpatský ochranář Pavel Dekař, irský systémový vědec David Korowicz a slovenský lesník a kameraman Karol Kaliský. V recenzích jsme si tentokrát políčili na filmy Vlčie hory a Kosatka, knihu Ivo Stehlíka Naplavené dříví a divadelní hru Žumpa. Nechybí tradiční Ekologický kompost, vaše čtenářské ohlasy, pozitivní Terrapie Zuzany Vlasaté ani ohlédnutí patnáct let nazpět. A pozor, po čtyřech letech se vrací další kolo Ekohitparády.

Seznam všech článků čísla naleznete zde. V e-verzích a na webu 7.G jako obvykle najdete více fotek či delší varianty některých článků. V pěti nových fotogaleriích se můžete podívat na přírodní krásy Ostravsko-Karvinska, Beskydskou oblast tmavé oblohy, dolnorakouský Zelený pás, premiéru divadelní hry Žumpanebo fotky z natáčení filmu Vlčí hory.

Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Měkký, ba přímo sametový duben a květen přeje

redakce 7.G.

kontakt:

Simona Horká, sgenerace@hnutiduha.cz, tel: 608 443 443

Vít Kouřil, kouril.vit@gmail.com

www.sedmagenerace.cz

7.G na Facebooku

7.G na Twitteru

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí