zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MINERÁLY BRNO - prodejní výstava minerálů a šperků na brněnském výstavišti

17.05.2014
Ekologická dovolená, cestování
Geologie
MINERÁLY BRNO - prodejní výstava minerálů a šperků na brněnském výstavišti

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin MINERÁLY BRNO se uskuteční 24. a 25. května 2014 na brněnském výstavišti již potřicáté...

Účast na výstavě potvrdilo na160 vystavovatelů převážně z České republiky, dále ze Slovenska, Německa, Belgie,Maďarska, Polska, Indie, Číny a Rumunska.

Pro návštěvníky výstavy Minerály Brno bude k dispozici především sortiment šperků včetně autorských, opracované kameny, sběratelské kameny, fosilie, přírodniny i odborná literatura. Zakoupit bude možné také výrobky, dekorační předměty a bytové doplňky z drahých kamenů a minerálů.K vidění a koupi budou mimo jiné originální cínové šperky s minerály, drahé kameny a šperky z Peru, šperky s českými granáty a vltavíny, broušené šperkové kameny, acháty z českých i světových lokalit, unikátní křišťál z Arkansasu, nové sběratelské kameny z portugalské lokality Panasqueira, krásné vzorky rubelitů, investiční vzorky zlata, meteority, etiopské opály či ametysty.

Minerály Brno jsou také místem setkání a burzou sběratelů, kteří se jistě přijedou pochlubit zajímavými kousky ze svých sbírek minerálů ať už vlastnoručně nalezených nebo zakoupených na mineralogických výstavách.

MINERÁLY BRNO mohou být i inspirací pro vybavení interiéru. Pro ty, kdo se rádi obklopují drahými kameny a výrobky z nich, bude na výstavě možné obdivovat a zakoupit např. ametystové geody, misky, poháry, vázy, hodiny a další doplňky z aragonitu, svícny, figurky nebo obrazy z drahých kamenů či geoobrazy.

Souběžně s výstavou MINERÁLY BRNO bude v prostorách galerie (v 1. patře) pavilonu B o víkendu 24. -25. května probíhat veřejná ochutnávka vín zúčastněných v soutěži GRAND PRIX VINEX 2014. Veřejná ochutnávka soutěžních vín bude přístupná také návštěvníkům výstavy MINERÁLY BRNO.

MINERÁLY BRNO, 30. mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin24.-25. května 2014

Brněnské výstaviště, pavilon B
Sobota 24.5. 9 - 17 hodin
Neděle 25.5. 9 - 16 hodin
Vstupné: 80 Kč, zlevněné 40 Kč

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí