zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelení proti GMO: odmítáme monopolizaci obchodu s osivy, přidáváme se k celosvětovému pochodu proti Monsantu

30.05.2014
GMO
Zelení proti GMO: odmítáme monopolizaci obchodu s osivy, přidáváme se k celosvětovému pochodu proti Monsantu

V sobotu 24. 5. probíhá na celém světe protestní happening proti korporaci Monsanto, která je velkoproducentem potravin z geneticky modifikovaných organismů (GMO) a toxických pesticidů. Strana zelených (SZ) se aktivní účastí na pochodu v Praze přihlašuje k boji za dostupnost zdravějších, kvalitnějších a ekologicky šetrnějších potravin.


"Pěstování geneticky modifikovaných plodin (GMO) může mít negativní a dosud plně nezdokumentované dopady na lidské zdraví. Přítomnost GMO v krajině je zároveň rizikem pro přírodní ekosystémy, již nyní například ohrožuje masově hynoucí včelstva. Monopolizace obchodu s osivy, které je americká korporace Monsanto symbolem, navíc každoročně ohrožuje živobytí tisíců malých zemědělců. Zelení stojí jednoznačně na straně udržitelné, zdravé a lokální potravinové produkce," uvádí Ondřej Mirovský, expert zelených na životní prostředí.


Historicky již třetí pochod zamíří z Náměstí Republiky k Ministerstvu zemědělství a kromě Prahy se ve stejném čase odehraje také v Brně. První pochod se konal v květnu 2013. Počty demonstrantů na celém světě se odhadují v řádu stovek tisíc a proběhl v řádově 400 městech. Stránka celosvětové iniciativy na Facebooku má bezmála 400 tisíc fanoušků. Zelení již dříve uveřejnili video, které problematiku GMO popisuje.


Odkazy:

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí