zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vydejte se po stopách kyselek karlovarského kraje

22.06.2014
Ekologická dovolená, cestování
Hydrogeologie
Vydejte se po stopách kyselek karlovarského kraje

Využitelné léčivé přírodní zdroje jsou zcela nerovnoměrně rozloženy po celém světě. Lázeňství, tak jak jej nabízí lázeňská zařízení v České republice, kdy s lázněmi je bezprostředně spojena i lékařská péče, zůstalo převážně záležitostí evropskou. Tradice lázeňství v českých a moravských zemích je sice podstatně mladší než v jižní Evropě a zemích středomořské oblasti, avšak přesto si naše lázeňství získalo mimořádný věhlas a to nejen v evropském povědomí.

První významnější lázeňská místa na území ČR vznikají od 14. století. K mohutnému rozvoji lázeňských míst potom došlo ve století 19., které je často v souvislosti s významnými lázněmi označováno jako "zlatý věk" lázní. V současnosti je v České republice více jak 30 lázeňských míst se statutem "léčebné lázně"

Minerální vody Českého masivu jsou nejčastěji uhličité vody, tzv. kyselky. V Karlových Varech se vyskytují převážně navíc jako termy (tj. vody s teplotou nad 20°C) a zde dosahují jejich teploty až přes 73° C.

Místem s největší koncentrací lázeňských míst v České republice je západočeská lázeňská oblast, která se rozprostírá většinou na území Karlovarského kraje. Nachází se zde 5 významných lázeňských center: Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, lázně Jáchymov a Lázně Kynžvart.

Více na: http://cestovani.kr-karlovarsky.cz/cz/pronavstevniky/Lazenstvi/Mineralniprameny/Stranky/default.aspx

ZDROJ:http://cestovani.kr-karlovarsky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí