zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Koncem května hasiči na jižní Moravě zasahovali více jak sedmdesátkrát proti obtížnému hmyzu

07.06.2014
Havárie
Koncem května hasiči na jižní Moravě zasahovali více jak sedmdesátkrát proti obtížnému hmyzu

S vyššími teplotami se vyrojily včely v celém kraji. Hasiči odchytávali nebo rovnou likvidovali 72krát obtížný bodavý hmyz.

Mezi zajímavé zásahy patřil například zásah 20. května v Rájci-Jestřebí, kde roj včel ohrožoval řidiče nákladního vozu. Ten se před rojem uzavřel v kabině a zavolal si na pomoc hasiče. Zásah na ulici Dvořákova v Brně byl zajímavý tím, že roj včel si vybral, v centru města, kufr skútru jako svůj nový úl. Často se roje včel usazují v korunách stromů nebo na keřích, případně i na fasádách domů. Obecně se dá říci, že to může být ale kdekoliv.

Od začátku roku do 25. května 2014 evidujeme sto devět zásahů. V loňském roce ve stejném období jsme evidovali pouze 11 zásahů. Roj včel odchytáváme do rojáčku a vracíme je včelaři, kterému ulétl. Pokud majitele nenalezneme, zlikvidujeme včely speciálním chemickým přípravkem.

Počet zásahů

okres zásahy
Blansko 8
Brno-město 15
Brno-venkov 20
Břeclav 6
Hodonín 10
Vyškov 5
Znojmo 8

Pokud se objeví roj včel ve vašem okolí, doporučujeme nejdříve kontaktovat místního včelaře. V případech, kdy je akutní ohrožení člověka, volejte tísňové linky.

ZDROJ: firebrno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
5. 2019
4.5.2019 - Exkurze
Děčínsko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí