zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň Dny bez úrazů 2014 se zaměří zejména na bezpečnost dětí

07.06.2014
Doprava
Zdraví
Kampaň Dny bez úrazů 2014 se zaměří zejména na bezpečnost dětí

Každoročně na začátku června probíhá ve Zdravých městech, obcích a regionech preventivní osvětová kampaň Dny bez úrazů. Předpoklad, že úrazům lze pomocí prevence účinně předcházet, byl v praxi měst mnohokrát ověřen. Dny bez úrazů nabízí řadu akcí, během kterých se děti učí, jak se bezpečně pohybovat v dopravě, ale také na hřišti, v přírodě a doma. Kampaň zahrnuje také aktivity pro další skupiny obyvatel ohrožených úrazy, například seniory. Nedílnou součást kampaně tvoří také nácvik první pomoci při úrazu.

Pro prevenci úrazů v dopravě mohou města využít osvědčené metodiky, jako je např. program "Bezpečná cesta do školy" nebo kampaň "Na kolo jen s přilbou". Komplexním souborem opatření, která mohou města v oblasti prevence úrazů realizovat, je mezinárodní certifikovaný program Bezpečná komunita, vyvinutý Světovou zdravotní organizací (WHO). V České republice jsou certifikovanými Bezpečnými komunitami tři členská města Národní sítě Zdravých měst: Kroměříž, Chrudim a Třeboň.

Výběr z aktuálních programů Zdravých měst, obcí a regionů s chystanými akcemi naleznete na adrese www.ZdravaMesta.cz/dbu.

Kampaň Dny bez úrazů v letošním roce doposud podpořila tato Zdravá města, obce a regiony: Brno, Hodonín, Kopřivnice, Litoměřice, MAS Rozkvět zahrady jižních Čech, Moravská Třebová, Mšeno, Praha 18, Praha 20, Praha-Libuš, Třebíč, Třeboň

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí