zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výsledky veřejné konzultace k Zelenému akčnímu plánu pro malé a střední podniky

24.06.2014
Firemní ekologie
Výsledky veřejné konzultace k Zelenému akčnímu plánu pro malé a střední podniky

EK zveřejnila výsledky veřejné konzultace k Zelenému akčnímu plánu pro malé a střední podniky. Výsledky budou využity k definování činností zaměřených na podporu účinného využívání zdrojů v malých a středních podnicích.

Konzultace poskytla Komisi zpětnou vazbu o tom, co malé a střední podniky považují za nejúčinnější opatření, která jim mohou pomoci plnit environmentální výzvy v jejich podnikání. Zelený akční plán, nastiňuje malým a středním podnikům opatření, kde mohou rozvíjet svůj potenciál - zlepšením v oblasti účinného využívání zdrojů, jež povede ke zlepšení konkurenceschopnosti.

Do konzultace přispělo 175 respondentů, přičemž 75 % z nich byly malé a střední podniky. Výsledky ukazují, že malé a střední podniky nemají informace o možných nástrojích zlepšení účinnosti využívání zdrojů a jejich nákladové efektivnosti. Většina respondentů se nesnažila odhadnout investiční náklady s cílem zlepšit jejich účinnost využívání zdrojů, protože je to nikdy nenapadlo (35,43 %) nebo si mysleli, že je příliš složité (30,29 %); ve 21,14 % respondenti zrealizovali opatření sami. Pouze málo z nich využilo pomoc odborníků (8,57 %). Dále byla zdůrazněna důležitost budování partnerství a sdílení znalostí v oblasti zvýšení účinnosti zdrojů.

Více informací na europa.eu - "SMEs: feedback on Green Action Plan" (pouze anglicky).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí