zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zkontrolujte klasifikaci a označení svých směsí

25.06.2014
Chemické látky
Zkontrolujte klasifikaci a označení svých směsí

Agentura ECHA otevřela nové webové stránky propagující lhůtu pro označování směsí podle nařízení CLP v roce 2015 (zveřejněno ECHA 4. 6. 2014).

Od 1. června 2015 bude pro klasifikaci a označování látek i směsí před jejich uvedením na trh platit pouze nařízení (ES) č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (nařízení CLP). V souladu s nařízením CLP musí být označeny výrobky, včetně spotřebního zboží, jako jsou nátěrové hmoty nebo čisticí prostředky, stejně jako průmyslové směsi.

Agentura ECHA zahájila informační kampaň s názvem "CLP 2015: Jednejte ihned!". Na internetových stránkách agentury je k dispozici stránka věnovaná konečnému termínu pro označování směsí podle nařízení CLP, která obsahuje užitečné informace o požadavcích vyplývajících z nařízení CLP, důležité pokyny, související odkazy, zprávy a odkaz na pořádané akce. Klíčové informace jsou dostupné ve 23 úředních jazycích EU.

Oficiální titulek kampaně lze nalézt v obrázkové galerii - jeho umístěním do vaší e-mailové šablony můžete pomoci šířit povědomí o termínu CLP 2015 pro směsi.

Další informace:

Internetová stránka CLP 2015

Obrázková galerie

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí