zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pokyny Evropské komise týkající se základních zpráv

25.06.2014
Firemní ekologie
Legislativa
Pokyny Evropské komise týkající se základních zpráv

V Úředním věstníku Evropské unie byly zveřejněny Pokyny Evropské komise týkající se základních zpráv podle čl. 22 odst. 2 směrnice 2010/75/EU o průmyslových emisích.

Cílem těchto pokynů je praktickým způsobem objasnit formulace a záměr směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/75/EU o průmyslových emisích (Industrial Emissions Directive - IED), aby ji členské státy Evropské unie prováděly jednotně. Tyto pokyny však nejsou právně závazným výkladem směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/75/EU o průmyslových emisích. Jediným právně závazným textem zůstává samotná směrnice IED. Oficiální výklad může nadto poskytnout pouze Soudní dvůr.

Povinnost provozovatele zařízení podat základní zprávu vychází z ustanovení § 4a zákona č. 76/2002 Sb., o integrované prevenci a omezování znečištění, o integrovaném registru znečišťování a o změně některých zákonů (zákon o integrované prevenci), ve znění pozdějších předpisů. Kdy a za jakých podmínek mají provozovatelé povinnost zpracovat základní zprávu, včetně jejích náležitostí, stanoví prováděcí právní předpis, resp. vyhláška č. 288/2013 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o integrované prevenci. Více informací k problematice základní zprávy naleznete v sekci "Základní zpráva".

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí