zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Příběhy české přírody - výstava

2015-2016
Veletrh, výstava Univerzitní kampus Bohunice, Brno
Beleco, z.s.

Výstava fotografií je inspirací k pozorování přírody


Česká příroda je plná zajímavých příběhů, narazíme v ní na dramata, komedie, detektivky i řadu záhad. Často v těchto příbězích hraje důležitou roli člověk. Výstava fotografií nabízí výjimečné pohledy na českou přírodu a krajinu prostřednictvím děl amatérských i předních českých profesionálních fotografů. PŘÍBĚHY ČESKÉ PŘÍRODY jsou vystavovány v Brně na Masarykově univerzitě v Univerzitním kampusu Bohunice od 21. prosince 2015 do 15. března 2016. Výstava je součástí populárně naučného projektu společnosti Beleco.

Výstava prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů představuje překvapivá odhalení změn, které v české přírodě v běhu času a často zásluhou člověka nastaly. ,,Česká příroda, to nejsou jen nedotčené národní parky," objasňuje Simona Poláková, manažerka projektu Příběhy české přírody z odborné organizace Beleco. ,,Největší zázraky se mnohdy odehrávají hned za našimi dveřmi," doplňuje Poláková. Proto je hlavním záměrem organizátorů výstavy návštěvníky inspirovat k hledání a pozorování bohatství přírody všude kolem nás, i v našem nejbližším okolí. Podstatná část výstavy vzešla z nejlepších snímků soutěžících fotografů z letní soutěže, vyhlášené společností Beleco. Ovšem "své" příběhy české přírody v Roztokách představí i přední čeští fotografové - Ondřej Prosický a Pavel Radosta. ,,Jako fotograf krajinář jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa. Ze všeho nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dohled objektivu v české přírodě," říká patron projektu Ondřej Prosický.

Cílem populárně naučného projektu Příběhy české přírody je představit nové vnímání vztahu člověka a krajiny a veřejnost do tohoto poznávání zapojit. Projekt je realizován díky podpoře grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Více na www.beleco.cz/pribehyceskeprirody.

( - Ondřej Prosický je držitel ceny Czech Press Photo, od května 2011 držitel titulu Qualified European Photographer od Evropské federace profesionálních fotografů v kategorii Wildlife Photography a držitel ocenění European Landscape Golden 2011 z Bruselu;

- Pavel Radosta je fotograf časopisu Moje země, dlouholetý kurátor fotografických výstav National Geographic, Wildlife Photography of the Year, Festival fotografií přírody, držitel ocenění ze soutěže European Wildlife Photographer of the Year a kurátor této výstavy.)

Název akce
Příběhy české přírody - výstava
Druh akce
Veletrh, výstava
Termín konání akce
2015-2016
Místo konání akce
Univerzitní kampus Bohunice, Brno
Adresa konání akce
Kamenice 5, Brno, 62500
Web
http://www.beleco.cz/pribehyceskeprirody/nech-se-obohatit/zazij.html
Kontakt
Eva Cepáková
E-mail
Telefon
602 665 542
Pořadatel
Beleco, z.s.
Témata
Příroda
Chráněná území
iCalendar
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí