zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

HOMATERAPIE - léčení lidí, zvířat, rostlin a Země

7-8.7.2017
Přednáška, diskuse Plzeň, areál SOU elektrotechnického

HOMATERAPIE - ohňová
čebná technika podle Véd

Védy patří k nejstarším písmům naší Země. Obsahují původní vědění, které propojuje přírodní a spirituální zákony s vědou a základy etiky. HOMA terapie je ve Védách popsána jako proces, který vychází z vědy o bioenergii, lékařství, klimatologii a zemědělství a rovněž slouží k duchovnímu rozvoji člověka.

AGNIHOTRA je základní ohňová technika Homa terapie, která se provádí při východu a západu slunce. Je velkým přínosem na řešení našich současných problemů. Účinně působí proti katastrofálnímu znečťování životního prostředí. Při pálení předem určených látek v měděné pyramidě vzniká léčivá energie. V atmosféře vyčištěné Agnihotrou může příroda obnovit svou ekologickou rovnováhu, takže lidé, zvířata a rostliny na sebe navzájem harmonicky působí. Vědecké studie ukazují, že se v životním prostřední pomocí Agnihotry sníží toxiny a patogení bakterie dokonce až o 90%.

Agnihotra posiluje fyzické a duševní zdraví, pohodu, podporuje produkci zdravých potravin na zahradě, je velkou pomocí pro životní prostředí a celý ekosystém. Globální zhoršování životního prostředí bylo popsané již před více než 2000 roky ve starověkých sanskrtských textech. Je v nich rovněž nabídnuta pomoc, která je popsaná ve Védách a Ájurvédě:

,,Uzdrav atmosféru a uzdravená atmosféra tě vyléčí."

Homa statek Heiligenberg

V roce 1974 se Horst Heigl jako první Němec dozvěděl o Agnihotře. Pod jeho vedením byl v roce 1988 založen zemědělský statek Homa Hof Heiligenberg, který se nachází 18 km severně od Bodamského jezera. Asi 50 zájemců tehdy oficiálně založilo dobročinné ekologické ,,Sdružení pro Homa terapii". Statek členové obdělali jako neplacení dobrovolníci.

Když členové sdružení poprvé pole kultivovali, tak zjistili, že půda je vyčerpaná a na pěstování zeleniny se nehodí. Kromě toho statek leží v nadmořské výšce asi 700 m nad mořem. Proti větrům, které se často mění, není vůbec chráněn. Za tak nepříznivých podmínek mohla Homa terapie nejlépe ukázat, co může zvládnou a co už ne. Členové obdělávali pole, pravidelně prováděli Agnihotru a další Yagny a jejich popel přidávali na poli do půdy. Překvapení nastalo v době sklizně. Nejenom, že všechno výborně vyrostlo, ale plodiny byly také velké, zdravé a dobře vypadaly. Nezúčastněčasto nechtěli věřit, že se jedná o ,,bio" produkty.

V průběhu let se tak nashromáždila celá řada zkušeností. Rostliny vyrostly většinou zdravé, silné a odolné proti škůdcům. Velikost a vzhled plodin byl často výjimečný a co teprve chuť! Zjistilo se, že zvlášť zimní zelenina má výraznější a harmoničtější strukturu. Pokud se například rozřízne mrkev, tak se ukáže struktura, která připomíná mandalu plnou síly a harmonie.

Kdo s Agnihotrou teprve začíná, zjistí, že v zahradě přibývají ptáci a užitečný hmyz, což je předpoklad zdravého ekosystému. Prostřednictvím Agnihotry se také obnoví život v půdě s bezpočtem organismů a žížal. Tím vznikne živý, zkypřený, úrodný a zdravý humus.

Nejen popel, ale především ohňová technika sama o sobě rostlinám pomáhá. Vyčistí vzduch a obohatí ho o potřebné živiny. V procesu spalování vznikne malé množství uhlíku, takže rostliny ho mohou ,,dýchat" přímo, což je posiluje a chrání. Velmi zvláštní účinek se připisuje kouři, který
během Agnihotry vzniká a jehož účinky mají dosahovat až do velké výšky.

Zahrádkařit a pěstovat potraviny v režimu ,,bio" v dnešní době globálního znečištění už nestačí. Musíme zneutralizovat a proměnit toxické látky ve vzduchu, v půdě a ve vodě podle starobylé védské metody. Obnovit ekologickou rovnováhu, zažít mír, štěstí, spokojenost, pohodu, hojnost a vytvořit ráj na Zemi. Každý je povolán, aby se na tomto plánu mírového soužití spolupodílel.

Na přednášce bude BERND FRANK (Německo) - tiskový mluvčí ekologického statku Homa Hof Heiligenberg, hovořit o svých 40 letých zkušenostech s HOMA terapií. Dále představí projekt na ochranu životního prostředí, který na statku v jižním Německu funguje již 29 let.

Více na:

www.homa-hof-heiligenberg.de

nebo v češtině : www.homaterapie.cz

Přednáška se uskuteční v rámci festivalu
Miluj svůj život v Plzni v pátek 7.7.2017 v Učebně C a v sobotu 8.7.2017 v Učebně D vždy od 18.00 hod. Součástí přednášky bude i praktická výuka, kde se naučíte ohňovou techniku Agnihotra sami připravit. Potřebné pomůcky a náčiní bude možné zakoupit na místě. Následně se pak po přednášce venku pod širým nebem uskuteční společná Agnihotra, a to přesně v čase západu slunce, tedy v pátek ve 21:08:47 hod. a v sobotu ve 21:08:12 hod.

www.festivalmilujsvujzivot.cz

Název akce
HOMATERAPIE - léčení lidí, zvířat, rostlin a Země
Druh akce
Přednáška, diskuse
Termín konání akce
7-8.7.2017
Místo konání akce
Plzeň, areál SOU elektrotechnického
Adresa konání akce
Vejprnická 56, Plzeň, 300 00
Web
http://www.festivalmilujsvujzivot.cz
Kontakt
Balej Tomáš
E-mail
Telefon
608377573
Pořadatel
Agentura ANO
Témata
Biopotraviny
Ekologické vzdělání a výchova
Klimatické změny
iCalendar
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
INISOFT s.r.o.
12
9. 2017
12.9.2017 - Seminář, školení
Praha, ČVÚT
INISOFT s.r.o.
12
9. 2017
12.9.2017 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí