Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Mrazy a jejich dopady

26-27.4.2017, Hrubá Voda

Mrazy 22. až 26. 2. 2003 takřka zničily porosty řepky ozimé a poškodily další zemědělské plodiny. Mimořádně nízkou úrodu letního ovoce v roce 2016 způsobily mrazy mezi 25. až 27. dubnem, významně nižší byla úroda hrušek a jablek, poškozeny byly vinohrady a další plodiny. Ovšem vegetační mrazy měly velmi škodlivé následky také v roce 2011 a menší i v roce 2012. Z toho vyplývá, že je potřebné se věnovat nejen možnostem zlepšení předpovědí výskytu mrazů či ochraně porostů před zmrznutím, ale vůbec celému systému pěstování, zvláště plodin náročnějších na teplo. Jde o výběr pozemků pro pěstování, technologie obdělávání, výběr odrůd apod., ale také o možnosti pojištění úrody a ekonomice pěstování v našich přírodních podmínkách vůbec. Konference dává možnost setkání odborníků všech uvedených zaměření a výměnu zkušeností i názorů na tuto problematiku.

Odborné okruhy:

  • bioklima pěstitelských oblastí a mikroklima porostů
  • předpovědi počasí pro zemědělství
  • mrazovzdornost zemědělských plodin
  • vliv technologii na tvorbu mikroklimatu porostů
  • ekonomika pěstování a možnosti pojištění

Základní informace o akci


Název akce: Mrazy a jejich dopady
Termín konání akce: 26-27.4.2017
Místo konání akce: Hrubá Voda
Adresa konání akce: Hotel Akademie
E-mail: konference.brno@chmi.cz
Pořadatel: Česká bioklimatologická společnost

Druh akce: Konference
Tématické zaměření akce: Klimatické změny | ZemědělstvíSouvisející odborné akce
Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist