Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Příběhy české přírody - výstava

2015-2016, Univerzitní kampus Bohunice, Brno

 Výstava fotografií je inspirací k pozorování přírody


Česká příroda je plná zajímavých příběhů, narazíme v ní na dramata, komedie, detektivky i řadu záhad. Často v těchto příbězích hraje důležitou roli člověk. Výstava fotografií nabízí výjimečné pohledy na českou přírodu a krajinu prostřednictvím děl amatérských i předních českých profesionálních fotografů. PŘÍBĚHY ČESKÉ PŘÍRODY jsou vystavovány v Brně na Masarykově univerzitě v Univerzitním kampusu Bohunice od 21. prosince 2015 do 15. března 2016. Výstava je součástí populárně naučného projektu společnosti Beleco.

Výstava prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů představuje překvapivá odhalení změn, které v české přírodě v běhu času a často zásluhou člověka nastaly. ,,Česká příroda, to nejsou jen nedotčené národní parky," objasňuje Simona Poláková, manažerka projektu Příběhy české přírody z odborné organizace Beleco. ,,Největší zázraky se mnohdy odehrávají hned za našimi dveřmi," doplňuje Poláková. Proto je hlavním záměrem organizátorů výstavy návštěvníky inspirovat k hledání a pozorování bohatství přírody všude kolem nás, i v našem nejbližším okolí. Podstatná část výstavy vzešla z nejlepších snímků soutěžících fotografů z letní soutěže, vyhlášené společností Beleco. Ovšem "své" příběhy české přírody v Roztokách představí i přední čeští fotografové - Ondřej Prosický a Pavel Radosta. ,,Jako fotograf krajinář jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa. Ze všeho nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dohled objektivu v české přírodě," říká patron projektu Ondřej Prosický.

 Cílem populárně naučného projektu Příběhy české přírody je představit nové vnímání vztahu člověka a krajiny a veřejnost do tohoto poznávání zapojit. Projekt je realizován díky podpoře grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Více na www.beleco.cz

( - Ondřej Prosický je držitel ceny Czech Press Photo, od května 2011 držitel titulu Qualified European Photographer od Evropské federace profesionálních fotografů v kategorii Wildlife Photography a držitel ocenění European Landscape Golden  2011 z Bruselu;

- Pavel Radosta je fotograf časopisu Moje země, dlouholetý kurátor fotografických výstav National Geographic, Wildlife Photography of the Year, Festival fotografií přírody, držitel ocenění ze soutěže European Wildlife Photographer of the Year a kurátor této výstavy.)

Pořadatel:

Beleco, z.s.
Partnerská akce

Základní informace o akci


Název akce: Příběhy české přírody - výstava
Termín konání akce: 2015-2016
Místo konání akce: Univerzitní kampus Bohunice, Brno
Adresa konání akce: Kamenice 5, Brno, 62500
Web: http://www.beleco.cz/pribehyceskeprirody/nech-se-obohatit/zazij.html
Kontakt: Eva Cepáková
E-mail: eva.cepakova@beleco.cz
Telefon: 602 665 542

Druh akce: Veletrh, výstava
Tématické zaměření akce: Chráněná území | PřírodaSouvisející odborné akce
Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist