Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

OBČANSKÝ ZÁKONÍK A OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

24.3.2016, EA hotel Populus, Praha

Seminář bude zahrnovat témata: oVztah soukromého (občanského) práva a veřejného práva životního prostředí. Případný rozdílný význam pojmů a institutů (stavba, vlastnictví apod.). oOsoby, ochrana osobnosti, právo žít v příznivém životním prostředí. Spolky podle OZ. oVěci a práva k nim, součást a příslušenství věci, věci společné, rozhrady, nezbytné cesty, omezení vlastnického práva, vyvlastnění. Význam pro právní vztahy k dřevinám včetně silniční vegetace, vodním dílům a pozemkům, odpadu jako movité věci atd. oŽivá zvířata a užití ustanovení o věcech na živá zvířata. Škoda způsobená zvířetem. oStromy v rámci sousedského práva, výsadby a požadavky na odstranění stromů v blízkosti společné hranice pozemků. Odpovědnost za škodu způsobenou pádem stromu (dřeviny mimolesní, lesní). oSmluvní právo, zemědělský pacht. oVztah OZ a lesního zákona. Věcná břemena (služebnosti) a lesní pozemky, podmínky zatížení pozemkovou služebností, služebností pastvy nebo služebností braní lesních plodů, služebnost průhonu na lesních pozemcích. oOZ a myslivost. Trvání ručení členů honebních společenstev za závazky honebního společenstva dle § 27 zákona o myslivosti za účinnosti NOZ, odpovědnost členů volených orgánů, neplatnost rozhodnutí orgánu spolku, přiměřené zadostiučinění člena spolku. oPrávní skutečnosti, právní jednání (konání, opomenutí), právní události, podmínky, soukromé a veřejné listiny, počítání času, lhůty a doby, promlčení a prekluze - význam pro veřejné právo. Rekodifikační novela správního řádu.

Základní informace o akci


Název akce: OBČANSKÝ ZÁKONÍK A OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
Termín konání akce: 24.3.2016
Místo konání akce: EA hotel Populus, Praha
Adresa konání akce: U Staré Cihelny 2182/11, 130 00 Praha
Web: http://www.ekomonitor.cz/seminare/2016-03-24-obcansky-zakonik-a-ochrana-zivotniho-prostredi#hlavni
Kontakt: Alena Pecinová
E-mail: alena.pecinova@ekomonitor.cz
Telefon: 606730325
Pořadatel: Vodní zdroje Ekomonitor

Druh akce: Seminář, školení
Tématické zaměření akce: Legislativa | Obecné | Příroda | ZemědělstvíSouvisející odborné akce
Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist