Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Registrujte se na Biokademii 2011 již nyní

16.05.2011  |  20× přečteno      vytisknout článek

Registrujte se na Biokademii 2011 již nyní

Pořadatelé Biokademie 2011, letní konference ekologického zemědělství, očekávají na dvě stovky účastníků. Ti by měli přejet do Lednice na jižní Moravě ve dnech 29. června až 1. července. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců jako organizátor výše zmíněné prestižní akce tento týden zahájil registraci účastníků. Podrobné informace se zájemci dozví na nových webových stránkách Bioakademie www.pro-bio.cz .

"V rámci již 11. ročníku Bioakademie se zaměříme na regionální biopotraviny, regionální rozvoj a boj proti účinkům klimatické změny. Pěstování a zpracování regionálních biopotravin se pozitivně projevuje na kvalitě života spotřebitelů, zaměstnanosti v regionu, údržbě a využívání krajiny a celkovém regionálním rozvoji. V neposlední řadě pěstování a zpracování regionálních potravin přináší pozitivní efekty ve vztahu ke zmírňování dopadů změny klimatu," uvedl manažer Bioakademie Milan Kouřil. Účastníci konference se rovněž zaměří na otázky spojené se stále populárnějšími farmářskými trhy. Chybět nebudou ani exkurze do farem podél obou stran česko-rakouské hranice.

K účasti na Biokademii 2011 se mohou přihlásit nejen ekologičtí zemědělci, producenti a prodejci biopotravin či odborníci na zmiňovanou problematiku, ale také studenti ekologie nebo zájemci z řad veřejnosti. Členové PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, pořádající organizace, jsou zvýhodněni. K registraci na Bioakademii 2011 využijte přístupu přes stránky www.pro-bio.cz .

Za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Sylva Horáková

Další informace poskytne za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců manažer Bioakademie 2011 Milan Kouřil (email: milan.kouril@pro-bio.cz., tel.: 724 395 536) nebo manažerka svazu Kateřina Nesrstová (email: katerina.nesrstova@pro-bio.cz, tel.: 583 216 609).


PROGRAM BIOAKADEMIE 2011
29.6.2011, středa
09:00-09:30 Oficiální zahájení Bioakademie 2011
9:30-13:00 worskhopy
Worskhop A (max. 35 osob, pokračuje po obědě): Zemědělství a Strategie pro klimatickou změnu
Worskhop B (max. 30 osob): Definice "regionální produkt"
14:00-17:00
Worskhop A (max. 35 osob): Zemědělství a Strategie pro klimatickou změnu
Worskhop C (max. 30 osob): Regionální produkce v EU a mimo EU
Alternativní celodenní program:
a) Exkurze A: návštěva farem - prodej z farmy, farmářské trhy
b) welness, návštěva zámku, parku aj.
Večer od 19:00:
vinný sklep - bio víno a regionální bioprodukty (degustace) českých zemědělců
30.6.2011, čtvrtek
10:00-13:00
Worskhop D (max. 40 osob): Bioregiony Rakouska a Polska
15:00-18:00
jednání a setkání v zákulisí (farmářské asociace a svazy, poradenský systém aj.) + volný program
Paralelní celodenní program (zvláště vhodné pro farmáře a obchodníky):
Exkurze B (ČR): Hostětín - regionální rozvoj, zpracování a prodej bioproduktů
Exkurze C (Rakousko): Bioregion (Moorbad Harbach)
Od 19:00:
Slavnostní raut na zámku - vyhlášení Biozemědělce a Bioprodejny svazu. Součástí večera je také oficiální ukončení konference Bioakademie 2011
1.7.2011, pátek
09:00-14:00
Exkurze D - Brno (ČR): restaurace Rebio (popř. dodavatelské farmy) - využití a zpracování produkce, zkušenosti s provozem aj.

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců má v současné době 656 členů. Sdružuje 581 farmářů, 75 bioprodejen a 275 členů PRO-BIO Ligy, sekce pro spotřebitele. Centrála svazu sídlí v Šumperku.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist