Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Rozsudek Soudního dvora EU k povinnostem poskytovat informace o látkách vzbuzujících mimořádné obavy

10.11.2015  |  63× přečteno      vytisknout článek

Rozsudek Soudního dvora EU k povinnostem poskytovat informace o látkách vzbuzujících mimořádné obavy

Ve vazbě na rozsudek Soudního dvora EU (případ C-106/14) bude ECHA aktualizovat Pokyny ohledně požadavků na látky v předmětech.

Dne 10. září 2015 vydal Soudní dvůr EU rozsudek k výkladu čl. 7 odst. 2 a článku 33 nařízení REACH v platném znění.

Rozsudek vykládá povinnosti vyplývající z:

  1. čl. 7 odst. 2 takto:

- výrobci předmětu přísluší určit, zda látka vzbuzující mimořádné obavy (SVHC látka), identifikovaná v souladu s čl. 59 odst. 1 tohoto nařízení, v platném znění, je přítomna v koncentraci vyšší než 0,1 % hmotnostních v každém předmětu, který vyrábí a

- dovozci předmětu složeného z několika předmětů přísluší, aby u každého předmětu určil, zda je taková látka přítomna v koncentraci vyšší než 0,1 % hmotnostních tohoto předmětu.

  1. čl. 33 takto:

dodavateli předmětu, jehož jeden či více předmětů, z nichž se skládá, představuje předmět obsahující látku vzbuzující mimořádné obavy (SVHC látka), identifikovanou v souladu s čl. 59 odst. 1 tohoto nařízení, v koncentraci vyšší než 0,1 % hmotnostních tohoto předmětu přísluší, aby o přítomnosti této látky informoval příjemce, a na požádání i spotřebitele, a sdělil přinejmenším název dotyčné látky.

Návazně na tento rozsudek ECHA zaktualizuje Pokyny ohledně požadavků na látky v předmětech (dále Pokyny) ve dvou stupních:

  1. rychlá aktualizace Pokynů se uskuteční během několika následujících měsíců a zaměří se pouze na opravu částí textu s odkazy na 0,1 % limit, které nejsou v souladu se závěry rozsudku. Toto se provede zjednodušeným postupem, tj. ke konzultacím aktualizace Pokynů budou přizvány pouze kompetentní autority členských států pro nařízení REACH a nařízení CLP (CARACAL).
  2. komplexnější celková aktualizace a restrukturalizace Pokynů podle vydaného rozsudku bude provedena následně. Předpokládá se revize dosud v Pokynech uváděných příkladů versus zkušenosti z praxe, vč. zahrnutí otázek, které ECHA obdržela v období od publikování Pokynů. Dále budou zahrnuty nové příklady, které budou plně v souladu s vydaným rozsudkem Evropského soudního dvora. Tato aktualizace bude předmětem běžného procesu třístupňových konzultací k pokynům, do kterého budou rovněž zahrnuty akreditované zájmové skupiny.

Další informace naleznete na webových stránkách ECHA:


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist