Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Aktuální informace o průběhu sanace staré ekologická zátěže Spolana, a.s.

12.05.2004  |  zdroj: MŽP  |  126× přečteno      vytisknout článek

Aktuální informace o průběhu sanace staré ekologická zátěže Spolana, a.s. Stav k 7.5.2004

Objekty s dioxiny

Na podzim roku 2003 byl realizován pilotní pokus likvidace 1 tuny kontaminovaného materiálu metodou termické desorpce a BCD. Zhodnocení bylo provedeno v 12/2003 s kladným výsledkem a bylo konstatováno, že bod 1 Rozhodnutí ČIŽP OI Praha čj. 1/OV/08612/02/Rý ze 4.9.2002, byl splněn. Po zhodnocení byla provedena dekontaminace zařízení Pilotního projektu, demontáž a odvoz zařízení mimo areál SPOLANY a.s. Materiály a kontaminované vody jsou uloženy v objektu A 1420.

Současně probíhá dopracování projektu pro hlavní sanaci. Tento záměr ve Spolaně, a.s. v Neratovicích je podroben posouzení v procesu EIA podle zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí. Oznamovatelem záměru je společnost SITA Bohemia, a.s., zplnomocněným zástupcem oznamovatele je společnost BCD CZ a.s.

V rámci přípravy projektu byl předložen návrh III. etapy doprůzkumu okolí kontaminovaných budov z důvodu aktualizace plošného znečištění zemin po povodních a zmapování výchozího stavu před zahájením sanace.

Amalgámová elektrolýza (SAE) – kontaminace rtutí

V rámci oponentury Vzorkovacích a průzkumných prací a expertního posouzení důsledků výskytu toxických organických kontaminantů typu polychlorovaných dibenzodioxidů a furanů a organochlorových pesticidů v přípovrchových vrstvách nesaturované zóny areálu proběhlo výběrové řízení na dodavatele ověření výskytu dioxinů na lokalitě a nyní probíhají průzkumné práce. Dodavatel současně předložil projekt doplňkového průzkumu znečištění nesaturované zóny a stavebních konstrukcí v oblasti pařírny roštů a budovy SAE.

Areál závodu a okolí
Probíhají ověřovací práce výskytu dioxinů v prostoru SAE zjištěných v rámci Vzorkovacích a průzkumných prací a expertního posouzení důsledků výskytu toxických organických kontaminantů typu polychlorovaných dibenzodioxidů a furanů a organochlorových pesticidů v přípovrchových vrstvách nesaturované zóny areálu. Současně bude doprozkoumán polygon R1 bezprostředně přiléhající k budovám kontaminovaných dioxiny. Tyto práce realizuje firma Ochrana podzemních vod, s.r.o. V návaznosti na výsledky analýzy rizika proběhlo výběrové řízení na dodavatele studie proveditelnosti opatření vedoucích k nápravě starých ekologických zátěží s důrazem na oblast kontaminace chlorovanými uhlovodíky a v současnosti je posuzován prováděcí projekt. Tyto práce realizuje firma CZ BIJO, a.s.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist