Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Návrh Národního implementačního plánu Stockholmské úmluvy o persistentních organických polutantech

30.07.2004  |  zdroj: MŽP  |  124× přečteno      vytisknout článek

Návrh Národního implementačního plánu Stockholmské úmluvy o persistentních organických polutantech

Usnesením vlády č. 483 bylo uloženo ministru životního prostředí, aby ve spolupráci s ministrem průmyslu a obchodu zabezpečil provádění Stockholmské úmluvy o persistentních organických polutantech po jejím vstupu v platnost. Úmluva vstoupila v platnost dne 17. 5. 2004. Jedním z úkolů ČR jako její smluvní strany je připravit a předložit konferenci smluvních stran Národní implementační plán Úmluvy (Plán).
Vzhledem k tomu, že jeho plnění si vyžádá spolupráci mnoha resortů (nejen MPO), je nutné, aby Plán získal širší podporu a proto bude předložen ke schválení vládě. Příprava plánu je popsána v předkládací zprávě materiálu pro vládu. Institucionalizace meziresortní spolupráce by měla být zajištěna vytvořením Národního POPs centra na základě projektu předloženého ke schválení Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (viz návrh Plánu).
Dopisem ze dne 7.6.2004 bylo MŽP vyzváno nevládními organizacemi k veřejné diskusi o návrhu Národního implementačního plánu a podrobení návrhu procesu SEA. Návrh plánu nepodléhal v době předání návrhu plánu MŽP tehdy platnému zákonu č. 244/1992 Sb., o posuzování vlivů rozvojových koncepcí a programů na životní prostředí. Přesto je navrhováno, aby byl návrh v souladu s požadavkem nevládních organizací, které se podílely i na procesu jeho přípravy, otevřen veřejné diskusi prostřednictvím internetové stránky MŽP.
Předložený návrh Národního implementačního plánu je ve smyslu usnesení porady vedení ministerstva životního prostředí rozeslán do vnějšího připomínkového řízení s termínem ukončení 30. srpna 2004.
Připomínky a komentáře k Návrhu zasílejte, prosím, na adresu
holoubek@recetox.muni.cz
do 30. září 2004
Ing. Karel Bláha, CSc
Ředitel odboru environmentálních rizik
Pověřen výkonem funkce Národního kontaktního místa Stockholmské úmluvy

Návrh usnesení vlády České republiky (pdf, 28 kB)
Předkládací zpráva (pdf, 39 kB)
Návrh implementačního plánu Stockholmské úmluvy (pdf, 254 kB)
Seznam zkratek (pdf, 19 kB)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist