Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Schváleny změny a úpravy Dohody ADR 2009

11.09.2008  |  zdroj: Logistika  |  165× přečteno      vytisknout článek

Na svém 84. zasedání se sešla pracovní skupina WP.15, aby dokončila poslední drobné úpravy Dohody ADR 2009

Kromě schválení změn a doplňků, přijatých společným zasedáním v březnu 2008, a jejich zapracování do ADR 2009, se zasedání zabývalo některými otázkami interpretace, jakož i několika novými změnami.

Otázky interpretace - Na základě požadavku Švédska bylo potvrzeno, že pokud jsou dodatečné informace pro řidiče, pak nejsou dodávány v rámci písemných pokynů dle pododdílu 5.4.3.4, ale odděleně na zvláštním listu.

Závěry společného zasedání - WP.15 zapracovala závěry společného zasedání do ADR tak, aby platily od 1. ledna 2009. Jedná se např. o nová přechodná ustanovení, či o nové normy v kapitolách 6.2 a 6.8.

Změny Přílohy A a B ADR - Byly projednány: - Přechodné podmínky pro označování lithiových baterií; - Nový tunel kód pro UN 3269; - Zapracování textů GHS pro klasifikaci látek ohrožujících životní prostředí; - Zapracování redukované zkoušky pro bezpečnostního poradce pro UN 3475, 1268 a 1863.

Mobilní jednotky pro výrobu výbušných látek - Pracovní skupina WP.15 vzala na vědomí zprávu pracovní skupiny, která pokračovala v pracích zabývajících se mobilními výrobními jednotkami pro výbušniny (mobile explosive manufacturing units). Tyto mobilní výrobní jednotky by měly být vybaveny speciálními cisternami, které splňují podmínky kapitoly 6.12. Přepravy jiných látek v těchto cisternách není možná, bylo by to velmi neekonomické. Proto o použití těchto jednotek budou rozhodovat příslušné orgány. Bylo rozhodnuto, že vozidla mobilních výrobních jednotek musí splňovat podmínky kapitoly 9.2 (pro EX/III), jakož i kapitoly 9.8. Tento text byl přijat.

OSTATNÍ OTÁZKY

> Bylo navrhováno, aby pro konstrukci a schvalování vozidel (ochrana proti explozi) byla do ADR převzata Směrnice EU 94/9/EU a 1999/92/EU. Proti tomuto návrhu bylo Rusko, které poukazovalo na to, že v ADR je řada členů, kteří nejsou členy EU a že v těchto zemích platí národní předpisy a normy. SRN se proto nabídlo k tomuto problému svolat pracovní skupinu.

> Byl přijat návrh Francie, aby vozidla s elektrickými spojkami byla vybavena takovými spojkami, které odpovídají normě ISO 12098:2004 nebo 7638:1997.

> Na návrh Spojeného Království bude platit kapitola 1.10 i pro látky třídy 1 pro UN 0366, 0441, 0455, 0456 a 0500.

> Bylo rozhodnuto sjednotit osvědčení o školení řidičů. Předtím však musí být vyřešeno několik otázek, zda je např. nutné v osvědčení uvádět číslo řidičského průkazu atd. Cílem je, aby jednotné osvědčení platilo od 1. ledna 2011.

> Bylo rozhodnuto a následně byl požádán sekretariát EHK OSN, aby na internetových stránkách EHK OSN byly zveřejněny mailové adresy příslušných orgánů.

> Byly vzaty na vědomí závěry pracovní skupiny ITC (Inlad Transport Committe), které se zabývá elektronickou výměnou dat a jejich bezpečností. WP.15 by se v budoucnu měla zabývat, jak jsou zabezpečeny proti falšování dokumenty o školení, jakož i certifikáty schválení.

Příští zasedání se uskuteční letos na podzim opět v Ženevě.

AUTOR: Stanislav Hájek


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Bureau Veritas
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist